חברת 'שובל מתחמי מגורים' הודיעה כי הצליחה להחתים יותר מ-90 אחוז מתוך 175 דיירים בשכונת צור שלום בקרית ביאליק, בזמן שיא של שלושה חודשים, על הסכם סופי לפרויקט פינוי-בינוי.
1 צפייה בגלריה
כולל שצ"פים נרחבים. צפון אפקה
כולל שצ"פים נרחבים. צפון אפקה
כולל שצ"פים נרחבים. צפון אפקה
(הדמיה: אדר' תמיר לזר ואול אין הדמיות)
הפרויקט ישתרע בין הרחובות ז'בוטינסקי, לוחמי הגטאות והפרטיזנים, ולטענת החברה ישנה את צפון העיר לבלי הכר. סמיכותו לשכונה המתחדשת אפקה יאפשר בניית גשר בינה ובין שכונת צור שלום ופרויקט "צפון אפקה".
הפרויקט החדש ימנה כ-1,200 יח"ד בתוספת מסחר, ובנוסף מתוכנן שצ"פ גדול, במסגרתו ייבנה פארק בשטח של 9 דונם עם בריכות אקולוגיות.
קראו עוד >>
בחברה ציינו כי טרם החתימה על ההסכם עם הדיירים, הוצג הפרויקט למהנדס העיריה ולראש העירייה, שנתנו את ברכת הדרך לקידום הפרויקט, לאחר שאף ניתן אישור עקרוני בוועדה המחוזית לפרויקט. להערכת חברת שובל מתחמי מגורים, התב"ע תוגש לוועדה המקומית תוך מספר חודשים, בתקווה שהיתר הבנייה יתקבל בפרק זמן של עד 3 שנים.
קרית ביאליק עומדת בפני שינוי פניה בשל מספר פרויקטים אסטרגיים שמתוכננים בימים אלה בעיר, דוגמת פרויקט UPTOWM (לב העיר) - פרויקט מסחרי ותעסוקתי גדול.
שכונת צור שלום, מהוותיקות בעיר, מאופיינת בבנייני רכבת נמוכים שמצבם ההנדסי בכי רע, ומוזנחים.
לדברי ישי רוט, סמנכ"ל פיתוח העסקי בקבוצת שובל מטרת הפרויקט הוא להחיות את שכונת צור שלום, ולאפשר לזוגות צעירים ומשפרי דיור להישאר בעיר וליהנות מאיכות חיים הן מבחינת סביבת המגורים והן הקרבה לים.
אדריכל הפרויקט, תמיר לזר: "הפרויקט ישנה, ישפר ויחדש את המרקם האורבני הקיים, ויהווה תשתית לפרויקטים אחרים בעתיד, שייצרו רקמה עירונית חדשה לחלוטין.
"במסגרת הפרויקט, יחודשו תשתיות השכונה לרבות דרכים ומבני ציבור. כמו כן יועתקו, ייבנו ויעובו מוסדות ציבור, ויוקצו שצ"פים נרחבים לשימוש דיירי השכונה. בנוסף, תתוכנן חזית מסחרית ותעסוקתית לאורך רחוב ז'בוטינסקי אשר מתוכנן להיות ציר עירוני שיחבר את כביש 4 מזרחה.
מבני המגורים יתוכננו בתכסית נמוכה, שתאפשר הקצאת שטחים פתוחים לרווחת הדיירים. הבניינים, שגובהם יהיה 20-33 קומות, יכללו מקומות שהיה ציבוריים (VOIDS) בקומות הגבוהות. בחללים אלה יהיו גינות, פינות משחק ומקומות שהייה לנוף.
כמו כן, יושם דגש רב על תכנון השטחים הפתוחים, גינון, הצללה, משחקים, אלמנטי מים והליכה בפארק ללא מפגשים עם כלי רכב בכל שטח השכונה.