פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (שלישי), לבית משפט השלום בחיפה, הצהרת תובע נגד תושב פרדס חנה (18) בגין ביצוע מעשים מגונים בקטינות בבית ספר בקרית אתא.
הטרדה מיניתהטרדה מינית
"באמצע שיעור קמה אחת הילדות וסיפרה שהוא נגע בה"
(צילום אילוסטרציה: ShutterStock)
הפרשה נחשפה לראשונה במיינט קריות, לפני שבועיים, עת עלה חשד כי עוזר הוראה ביצע מעשים מגונים בקטינות שלומדות בבית ספר בקרית אתא.
מנהלת בית הספר כתבה להורי התלמידים, מיד לאחר מעצרו של החשוד: "לצערנו הרב, ברצוננו ליידע אתכם כי עוזר הוראה שהתקבל על פי הדרישות והנהלים, עם אישור העדר עבירות מין, חשוד כי נגע נגיעות לא מותאמות בתלמידים מבית הספר.
"מרגע היוודע החשד, העובד הורחק והובא לביתו בעיר אחרת. לא תותר כניסתו לבית הספר. נערכה היוועצות של ההנהלה והצוות הטיפולי עם הפיקוח, הרווחה והשירות הפסיכולוגי. שוחחנו באופן פרטני עם כל ההורים הרלוונטיים שעלו חשדות לגבי ילדיהם. כמו כן, מתקיים ליווי צמוד ומקצועי לכל מי שנזקק לכך", נמסר להורים.
קראו גם >>
אם לאחת הילדות שעל פי החשד הותקפו, סיפרה כי הוזעקה יום אחד, באמצע היום, מעבודתה להגיע במהירות לבית הספר: "לא ידעתי מה קרה, אז סיפרו לי שמדובר בצעיר שהועסק כעוזר הוראה. באמצע שיעור קמה אחת הילדות וסיפרה שהוא נגע בה. הוא נלקח לחדר המנהלת. מאז, בתי לא רוצה ללכת לבית הספר. הצוות דיבר איתה בהתחלה, אבל אחר כך אמרו לנו לא לדבר יותר מדי. ההורים הם הפסיכולוגים הכי טובים של הילדים שלהם, אנחנו צריכים לדבר, אבל גם אני חוששת. אולי זה יעורר את הטראומה?".
הפרשה הייתה תחת צו איסור פרסום חלקי, שאסר לפרסם פרטים שעלולים לזהות את המותקפות ואת פרטי החקירה. היום (שלישי), עם הגשת הצהרת התובע, הוסר צו איסור הפרסום.
בהודעה שפרסמה המשטרה נמסר: "המשטרה פתחה בחקירה סמויה לפני מספר שבועות, עם קבלת תלונה בתחנת משטרת זבולון בדבר חשד שתושב פרדס חנה כבן 18, שעבד בבית ספר בקריות, ביצע מעשים מגונים ב-2 קטינות, תלמידות בית הספר. המשטרה עצרה את החשוד כעבור זמן קצר, כאשר חקירה נחושה של שוטרי תחנת זבולון הביאה לחשיפה של מקרים נוספים שאירעו בבית הספר ובהתאם לממצאי החקירה הוארך מעצרו של החשוד מעת לעת בבית משפט השלום בקריות".
בכוונת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בימים הקרובים.
פרסום ראשוני: 13:56 , 12.01.21