תושב שלומי (46) הורשע בהפקרה של הולך רגל (53) שבו פגע בשדרות משה גושן בקרית מוצקין. הנהג עזב את המקום מבלי להגיש עזרה להולך הרגל שנפצע קל. יתרה מזאת, לאחר התאונה החליף את שמשת הרכב שנסדקה בעקבות התאונה בניסיון להעלים ראיות. בית משפט השלום בחיפה גזר עליו השבוע 8 חודשי עבודות שירות במשטרת נהריה ומאסר על תנאי. "עברו התעבורתי עשיר ומונה 89 הרשעות", כתב השופט.
1 צפייה בגלריה
תאונת פגע וברח
תאונת פגע וברח
תאונת פגע וברח
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
על פי כתב האישום, בחודש מאי 2017 בשעות הצהריים הנאשם נהג ברכבו בשדרות משה גושן בקרית מוצקין. באותה עת חצה הולך רגל את הכביש שלא במעבר חציה כאשר רכב באחד הנתיבים עצר ואפשר לו לעבור ובנתיב השני פגע בו הנאשם עם הדופן הימנית של הרכב. לאחר מכן המשיך בנסיעה ועזב את המקום מבלי להזעיק את גופי ההצלה או משטרה.
קראו גם >>
כתוצאה מהתאונה הולך הרגל נחבל בידו וברגלו השמאלית. הוא טופל בבית החולים רמב"ם ושוחרר באותו היום. כמו כן שמשת הרכב של הנאשם נסדקה ומיד לאחר התאונה הוא החליף אותה על מנת להעלים ראיות.
בגין מעשים אלה הוא הואשם והורשע בעבירות של הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה ללא ביטוח ושיבוש הליכי משפט. בגזר הדין שניתן בסוף השבוע האחרון בבית משפט השלום בחיפה התחשב השופט שלמה בנג'ו בין היתר בתהליך השיקום אותו עבר הנאשם.
"מדובר בנאשם עם עבר פלילי עשיר, הורשע בעבר בעבירות רבות בתחום ההונאה והמרמה ואף ריצה מאסרים בפועל, כמו כן עברו התעבורתי עשיר ומונה 89 הרשעות. לצד זאת, יש לשקול את נסיבותיו האישיות של הנאשם, מצבו המשפחתי האישי והכלכלי והכל כמפורט בהרחבה לעיל", כתב בנג'ו וגזר עליו 8 חודשי עבודות שירות במשטרת נהריה וכן, 7 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים שלא יעבור עבירה בה הורשע ו/או עבירה של נהיגה בזמן פסילה.
לכל העדכונים - חדשות הקריות