הותר לפרסום: 4 לוחמי צה"ל נהרגו מפיצוץ מטען בעזה, אירוע שהתרחש הבוקר (שישי), שניים מהם תושבי הקריות. סמל יוסף דסה מקרית ביאליק, לוחם בגדוד 931, חטיבת הנח״ל, וסמל דניאל לוי, מקרית מוצקין, שניהם בני 19.
3 צפייה בגלריה
דניאל לוי ויוסף דסה ז"ל
דניאל לוי ויוסף דסה ז"ל
דניאל לוי ויוסף דסה ז"ל
(צילום: דובר צה"ל)
בתקרית הקשה נהרגו שני לוחמי נח"ל נוספים: סמל איתי לבני מרמת השרון וסמל ארמיאס מקוריאו מבאר שבע - כולם מגדוד 931.
יוסף דסה ודניאל לוי למדו באותה הכיתה בבית הספר אורט קרית מוצקין. יחד התגייסו לחטיבת הנח"ל, עשו את המסלול, סיימו לפני חודש טירונות, ונהרגו היום יחד.
בהודעת ראש עיריית קרית מוצקין, ציקי אבישר, צוין: "לפני זמן קצר התבשרנו בבשורת איוב על נפילתו של דניאל בפעילות מבצעית ברצועת עזה. דניאל, תושב העיר, ילד מוכשר ויפה תואר, בנה של עובדת מסורה ומוערכת במערכת החינוך העירונית שלנו.
3 צפייה בגלריה
דניאל לוי ז"ל
דניאל לוי ז"ל
סמל דניאל לוי ז"ל
(צילום: דובר צה"ל)

קראו עוד:

"בשמי, בשם הנהלת העירייה וחברי מועצת העיר אני שולח תנחומים מעמקי ליבנו לבני משפחות לוי-דדון, שהשמיים נפלו עליהם היום. נלווה את המשפחה ונדאג לכל צורכיה. יהי זכרו ברוך. אעדכן בהמשך על מועד ההלוויה וסידורי השבעה".
ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי: "על ספו של ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל קיבלנו בצהרים את הבשורה הקשה, כי תושב העיר, סמל יוסף דסה (בן 19), לוחם בגדוד 931 חטיבת הנח״ל, נפל הבוקר בתקרית קשה בקרב בצפון רצועת עזה.

3 צפייה בגלריה
דניאל לוי ויוסף דסה ז"ל
דניאל לוי ויוסף דסה ז"ל
סמל יוסף דסה ז"ל
(צילום: דובר צה"ל)

"יוסף ומשפחתו עברו להתגורר בקרית ביאליק לפני כשנה. הוא הותיר אחריו הורים וארבעה אחים, שלושה מהם מתחנכים במערכת החינוך שלנו. יוסף היה האח הבכור.
"בשעות הצהריים הגיעו נציגי צה״ל לבית הוריו ובפיהם הבשורה הקשה. זעקות השבר פלחו את חלל האוויר. נשבר הלב. אני שולח חיבוק חם ואוהב למשפחתו ומביע את הכאב והתנחומים שלנו למשפחתו".
הלווייתו של סמל דניאל לוי ז"ל תיערך ביום ראשון הקרוב בבית העלמין אושה בקרית אתא. מועד הלווייתו של סמל דסה יתפרסם במועד מאוחר יותר.
פורסם לראשונה: 16:52, 10.05.24