"היא הייתה לביאה, גידלה, פרנסה ודאגה לחמשת הילדים שלה לבד. היא הייתה טובת לב ועזרה לכל מי שהיה זקוק לעזרה", כך אמרה השבוע, בשיחה למיינט קריות, תהילה גבאי, אחותה של אודיה גבאי (33), אם חד הורית לחמישה ילדים, שנרצחה בסוף שבוע שעבר, ביציאה ממועדון ברחוב אלנבי בחיפה.
2 צפייה בגלריה
זירת הרצח בחיפה
זירת הרצח בחיפה
זירת הרצח בחיפה
(צילום: דוברות המשטרה)
גבאי יצאה בסוף השבוע לבלות במועדון, ברחוב אלנבי בחיפה, שם גם עבדה במהלך השנה האחרונה. מחקירה ראשונית עולה, כי בתוך המועדון פרצה קטטה שנמשכה גם בחוץ. כמה אנשים יצאו מהמועדון ואז הגיע למקום רעול פנים שירה לעבר האנשים שהיו באותה שעה בפתח המועדון. מהירי נפגעה גם גבאי, שככל הנראה נקלעה למקום הלא נכון בזמן הלא נכון. המשטרה עצרה מספר מעורבים בפרשה, ומעצר חלקם הוארך ובמקביל הוצא בפרשה צו איסור פרסום לגבי כל פרטי החקירה.
גבאי הייתה בת למשפחה מוכרת בקרית אתא. יש לה עוד ארבע אחיות ואח והיא השלישית מבין ששת הילדים של המשפחה.
בשיחה למיינט קריות סיפרו אחיותיה של גבאי, תהילה ואביבית, כי אחותן עבדה קשה מאוד כדי לפרנס את ילדיה. בני המשפחה נפגעו מכמה פרסומים שהיו הודות גבאי וטענו שהם היו חסרי כל ביסוס.
אביבית גבאי: "היא אכן עבדה בכמה מועדונים כאלו בשנה האחרונה כדי לפרנס את הילדים. היא עבדה כברמנית וכמלצרית. למרות שהיה לה קשה מאוד, היא העדיפה לפעמים לעבוד בלילות כדי שבימים תהיה עם הילדים שלה, לדאוג ולחנך אותם. הילדים ישנו באותם ימים שעבדה עם סבא או עם האבא ולפעמים גם הביאה בייבי סיטר".

2 צפייה בגלריה
אודיה גבאי
אודיה גבאי
אודיה גבאי ז"ל
(צילום: פרטי)

מה עם הילדים?


לדברי האחיות, אין כל אמת בפרסומים שאחותן הייתה מאוימת. תהילה: "נכון, היו לה כלבי פיטבול אבל אפשר לבדוק, הם אצלה 12 שנים. מישהו במרכז פגע ברכב שלה, פרסמו כאילו שפגעו ברכב במסגרת איומים. היינו בקשר איתה, ובוודאות לא הייתה מאוימת".

קראו עוד:

הדבר הכי קשה היה לבשר את בשורת המוות לחמש הילדים - הקטן בן שנתיים, הגדולה בת 13. העירייה שלחה עובדות סוציאליות לדבר עם הילדים אבל כשהם עלו במדרגות, כך לפי האחיות גבאי, הן פגשו באחות אחרת, שרה וביקשו ממנה לבשר את הבשורה הקשה. עוד סיפרו כי הבת הגדולה של אודיה, בת 13, קמה בבוקר וקראה על אישה בת 33 שנרצחה ועשתה לבד את החשבון והבינה שמדובר באימא שלה.
בעירייה ציינו, כי בתום השבעה ייקבע מה יעלה בגורל הילדים ומה האופציות הטובות ביותר. תהילה ואביבית ציינו כי נכון לימי השבעה הילדים עטופים באהבה ובדאגה מצד בני המשפחה המורחבת, אבל רק לאחר השבעה תתקבל החלטה לגבי עתידם. "אודיה הייתה מפרנסת יחידה לחמשת הילדים הללו. המשפחה תתגייס ותעזור אבל זה חמישה ילדים. צריכים למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבורם".
פורסם לראשונה: 08:20, 13.03.24