כמה תעלה הקמתו של בניין העירייה החדש בקרית אתא שנמצא בשלבי סיום? בהודעה הראשונה שפירסמה העירייה בנושא הקמת הבניין החדש בשנת 2016, נרשם כי עלות הפרויקט היא 50 מיליון שקל. בשבוע שעבר, במסגרת דיוני התקציב, אושרה העברה נוספת של יותר מ-10 מיליון שקל לטובת הפרויקט, שעלות הקמתו מגיעה, נכון להיום, לכ-140 מיליון שקל. פרסום תוספת התקציב לפרויקט הגדול עורר גל תגובות קשות בציבור.
1 צפייה בגלריה
בניין עיריית קרית אתא
בניין עיריית קרית אתא
בניין העירייה בהקמה
(צילום: גיל נחושתן)
חברי סיעת "הילה שלם והתושבים" פרסמו ראשונים את הכוונה להעלות את התקציב לבניית בניין העירייה. בפוסט שפרסמו כתבו: "תוספת תקציב של מיליוני שקלים נוספים, ואנחנו כבר נמצאים בפרויקט שעלותו עלתה לציבור התושבים מעל 140 מיליון שקל. וזה בוודאי לא הסוף. במהלך השנתיים האחרונות, כל כמה חודשים מבקשים לעדכן עוד ועוד ועוד את תקציב בניית העירייה, בור ללא תחתית".
חברי הסיעה טוענים כי בניין העירייה עלה 140 מיליון שקל למשלם המיסים, ורק חלק קטן מזה הגיע מהמדינה, וכל השאר מהלוואות, קרנות עצמיות ותקציב שוטף של הרשות. יו"ר הסיעה, הילה רובין שלם: "ראש העיר וחברי הקואליציה אישרו השנה את העלאת הארנונה, ביטלו סבסוד לצהרוני הגנים, ומאידך ביקשו בישיבה עוד 10.5 מיליון שקל נוספים להקמת בניין העירייה המגלומני. בושה".
קראו גם >>
הפוסט גרר עשרות תגובות. הגולש עמירם כתב: "מרגיז אותי שראש העיר אינו חושב על התושבים האומללים. האם הוא מסתובב בעיר, האם הוא רואה את ההתקהלות של התושבים ליד בית חב"ד כדי לזכות במעט אוכל? האם זה הזמן להעלות ארנונה כדי לבנות ארמון למלך? קצת צניעות לא תזיק".
תושבת בשם שמחה: "למה לא, זה לא יוצא מהכיס של יעקב, זה יורד מלחמם של התושבים. לעזאזל, עד מתי הניתוק הזה מהחיים האמיתיים? אנשים סוגרים עסקים וסופרים כל שקל איך לגמור את החודש, והוא, יעקב, עדיין לא התעורר, מחפש איך לפאר את ה'טאג' מהאל' שלו. בושה. וכל המריונטות שלו יצביעו על עיוור בלי להסס. בושה".
מעיריית קרית אתא נמסר: "התב"ר הראשוני שאושר בסוף שנת 2014 היה בגובה 58 מיליון שקל, והוא כלל את מחיר תכנון וביצוע חניון תת קרקעי, ואת התכנון המפורט של בניין העירייה. התב"ר לא כלל את עלויות הבנייה הסופיות, וטיבו מתעדכן בהתאם לקצב הבינוי.
"לאחר עריכת המכרז לבניין, עודכן התב״ר בהתאם לעלויות ולדרישות התכנון והביצוע. מבנה העירייה החדש יהיה נגיש לכלל הציבור, והוא נועד להעניק לתושבי העיר שירות ברמה הגבוהה ביותר. טענות סיעת שלם לא רק שמצביעות על חוסר הבנה - הן פייק ניוז וניסיון להטעות את הציבור. לא ניתן לסייע לעסקים פרטיים מתקציב העירייה, וכל טענה שכזו רק מוכיחה כי מדובר בפופוליזם זול״.