זוג קשישים נסע אתמול בערב (שלישי) נגד כיוון התנועה כשהם רכובים על קלנועית ברחוב זבולון בקרית אתא. נהג מונית הגיח מולם, זיהה אותם והחל להאט. למזלם הרב, רכב מתנדב איחוד הצלה על אופנולנס הציל את חייהם.
המתנדב אלי גדז׳ ציפצף וסימן להם עצור: ״שלום, אתם נוסעים נגד כיוון התנועה״.
נהג הקלנועית: ״אני רוצה ללכת״. מתנדב איחוד הצלה: ״לא, לא, לא. ממש לא, אתם נוסעים נגד כיוון התנועה. ידרסו אתכם. אתם לא תסעו ככה, תסבובבו, ידרסו אתכם - אני לא מסכים״.
נהג הקלנועית ורעייתו טענו כי בהמשך קיים מעבר חצייה והמתנדב אלי גדז׳ התעקש. נהג הקלנועית שאל: ״יש דרך שם״? המתנדב ענה: ״בוודאי - יש דרך שם. פה אתם לא תסעו ככה - אני לא מרשה. יבוא רכב וידרוס אתכם״.
הנהג הבין שהוא חייב להסתובב ואז אמר המתנדב: ״חכה רגע, אל תסתובב, אני אעצור את התנועה״. לאחר שעצר את התנועה אמר לנהג הקלנועית: ״בוא, תסבובב״. הנהג הסתובב ואמר למתנדב: ״תודה רבה״, תוך שהמתנדב מפציר בו: ״תיסע לאט״.
המתנדב אלי גדז׳: ״אתמול, בשעות הערב, הבחנתי בקלנועית שנוסעת נגד כיוון התנועה. מיד הבנתי שבני הזוג טועים ולא מבינים שהם מסכנים את חייהם באופן מיידי. הסברתי להם שהם טועים ודאגתי שיסתובבו ויחזרו. אירוע כזה עלול להסתיים באסון ואני שמח שהם המשיכו לדרכם, הפעם בצד הנכון, וללא כל פגע״.