בית משפט השלום בחיפה האריך בשבוע שעבר את האיסור שהוטל על סגן ראש עיריית קרית ביאליק, יוסי אזריאל, לכהן בכל תפקידיו הציבוריים למשך 30 ימים נוספים. אזריאל הגיש ערעור על ההחלטה, שיידון בימים הקרובים.
2 צפייה בגלריה
יוסי אזריאל
יוסי אזריאל
יוסי אזריאל
(צילום: נחום סגל)
במרץ נעצר אזריאל בחשד לעבירות לקיחת ומתן שוחד, מרמה והפרת אמונים, איסור הלבנת הון ועוד. יחד איתו נעצרו שני בניו, שלושה אנשי עסקים וקבלן, במסגרת חקירת יאח"ה שהפכה לגלויה לאחר שנתיים.
אזריאל שוחרר לאחר עשרה ימים, אולם הוטלו עליו הגבלות שונות, ביניהן איסור לכהן בכל תפקידיו הציבוריים - יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, סגן וממלא מקום ראש עיריית קרית ביאליק, חבר הנהלת החברה הכלכלית בביאליק, יו"ר מפעל הקומפוסט ויו"ר דירקטוריון תאגיד המים 'מעיינות חוף'.
איסור זה הוארך לפני חודש ב-30 ימים, ועם סיומו ביקשה המשטרה להאריך אותו ב-60 ימים נוספים. בדיון שהתקיים ביום חמישי שעבר טענה המשטרה כי הראיות המבססות את החשדות נגד אזריאל התעצמו. "הממצאים הנוספים מבססים את החשד, את הקשר ואת הפרויקטים שעל פי החשד, החשוד נהג להעביר לפסגות ניהול רווחים".
2 צפייה בגלריה
הארכת המעצר של יוסי אזריאל בבית משפט השלום בחיפה, היום
הארכת המעצר של יוסי אזריאל בבית משפט השלום בחיפה, היום
"לא אכפת להם איך אני אוכל וחי". אזריאל בבית המשפט
(צילום ארכיון: נחום סגל )
כמו כן, נטען כי אזריאל פקד את משרדי הוועדה לתכנון ובנייה, בעוד הצו האוסר את הגעתו לשם היה בתוקף.
בא כוחו, של אזריאל, עו"ד אבי אמר: "אזריאל הגיע למשרדי הוועדה בהוראתי, לאחר שהצו הסתיים. לעניין השכר, פודים לו ימי חופש. הבנו עכשיו שהמשטרה ניגשה לעירייה כדי לקחת את תלושי השכר שלו. עושים כל מה שאפשר ולא מתעסקים בתיק - מה זה, ציד ראשים?".
במהלך הדיון הביע אזריאל תרעומת על התנהלות המשטרה: "מי שמנצל את הכוח והמעמד זה הם. לא אכפת להם איך אני אוכל וחי. כל המעצר שלי וכל הפסטיבל, זה היה בלי ראיות? רק עכשיו מתחילות להתגבש ראיות? אז למה כל הפסטיבל הזה והכפשת השם שאני בונה במשך 25 שנה? אני כל חמש שנים הולך לציבור, אם אני לא טוב, הציבור לא יבחר בי. שיבואו ויסבירו לשופט למה הציבור כל פעם בוחר בי", אמר.
השופט שלמה בנג'ו קיבל את בקשת המשטרה בחלקה והאריך את הצו למשך 30 ימים נוספים. "מאז הדיון האחרון נאספו ראיות נוספות, התומכות בחשדות המיוחסים לחשוד, ומעבים את התשתית הראייתית נגדו. חומר החקירה מלמד על האופן המתוחכם בה פעל לכאורה המנגנון השוחדי, ממה הוא מורכב, פעולותיו, מי הן הדמויות הפעילות בו, על חלקו הדומיננטי של החשוד במנגנון זה, תוך שהדברים מגובים בראיות שונות ממקורות שונים", כתב השופט בהחלטתו.
"עיון בכל אלה מלמד כי החשוד נוטל לכאורה חלק דומיננטי בולט בפעילות השוחדית. כמו כן, גרסאותיו והסבריו לפעילותו הכספית נשללת מחומרי החקירה באופנים רבים. עוד יצוין בהקשר זה, כי הסבריו של החשוד אינם מתיישבים עם חומר החקירה, לעיתים סותרים את החומר האמור, ולעיתים מספקים תשובה מיתממת שאינה עולה בקנה אחד עם יתר חומר החקירה".
לעניין הגעתו של אזריאל למשרדי הוועדה הוסיף השופט: "בבקשה שבפני בית המשפט, כמו גם בדוח הסודי שהוגש לעיונו, מפורט אירוע זה כאירוע המחדד היטב את תעוזתו של החשוד, ואת החשד המתעצם לשיבוש הליכי משפט, ובצדק".