"הוא היה ילד מושלם, מלא אהבה והיה לו קשר מיוחד עם כל אחד מאיתנו. הוא תמיד עשה שמח בכל מקום שהיה נמצא, תמיד במרכז ותמיד גורם לשמחה", אמרה היום (שבת) אמו של החייל איתי סבן (19) מקרית אתא, שהתמוטט אתמול במסיבת הבריכה ונפטר. איתי הותיר אחריו הורים ואחות בת 22.
חבריו של איתי סבן ז"ל (משמאל)חבריו של איתי סבן ז"ל (משמאל)
איתי סבן ז"ל (משמאל) עם חבריו במסיבה
(צילום: מתוך האינסטגרם)
"אתמול התקשרו אליי בארבע אחר הצהריים שאני אבוא מהר כי קרה משהו לאיתי, חבר בא לקחת אותי. כשהגעתי, הוא היה שרוע בגינה, כבר הנשימו אותו, הוא היה כחול. כל החברים הגיעו לבית החולים עם הוריהם. לא הבנתי למה ההורים מגיעים איתם. ניסו להחיות אותו במשך שעתיים ולא הצליחו.
הוריו של איתי סבןהוריו של איתי סבן
בית משפחת סבן
(צילום: פרטי)
"איתי היה ילד בריא עם פרופיל 97, הוא התעלף בעבר כמה פעמים אבל קם תוך שנייה. עשינו את כל הבדיקות, בהן סי.טי מוח, והכל היה בסדר.
איתי סבן ז"לאיתי סבן ז"ל
"חדור מוטיבציה להצליח". איתי סבן ז"ל
(צילום: מתוך האינסטגרם)
"ביקשנו נתיחה שלאחר המוות כדי להבין מה קרה. אני פוחדת שזה לא ירפה ממני בעתיד שאני לא אדע מה קרה. חשבתי שאולי זה עומס מהמסע שהם עשו. עכשיו היה לו מסע, הוא לא נשבר, תמיד היה מהחבר'ה שמעודדים, חדור מוטיבציה להצליח, קיבל תפקיד של קלע וזה הבהיל אותנו. בסוף הוא נפטר ממשהו שהוא לא קשור לצבא".
עוד מספרים בני המשפחה על איתי כי הוא רצה מאוד להגיע לגולני וכל שבוע היה שולח להם מייל בנושא. הוא רצה להיות לוחם ושיהיו לו חברים טובים וזה גולני. הוא התחבר עם החיילים אפילו בטרום טירונות".
איתי סבן ז"לאיתי סבן ז"ל
"ילד מושלם, מלא אהבה". איתי סבן ז"ל
(צילום: מתוך האינסטגרם)
אביו, אבי: "הוא הגיע מהבסיס ביום שישי בבוקר. אני אספתי אותו מהתחנה, אחרי זה הוא הלך להסתפר, קפץ לחברה שלו, הם היו אצלה, אחרי זה באו לכאן והמתינו למסיבת יום ההולדת הזאת. בשעה אחת וחצי התארגנו ויצאו. ראיתי תמונות באינסטגרם, הם נהנו שם. לא יודעים מה קרה".
עידן, אחותו בת ה-22: "איתי היה הילד הכי טוב בעולם מכל הבחינות, הכי חכם, הכי חברותי, הכי מוכשר, הכי יפה, הכי אהוב, בכל מסגרת שבה היה. היה לו קשר מטורף עם ההורים שלי ואיתי. לא מכירה עוד אחים שהם כמונו. אני בקלוז פריינד שלו באינסטגרם. יש לו בת זוג מושלמת.
"בצבא הוא התחבר למפקדים ולחיילים, היה חוזר הביתה ומספר לנו ים סיפורים וחוויות. שכנענו אותו לא להתגייס לקרבי, היתה לנו הרגשה רעה וגם לא חשבנו שזה מתאים לו. חשבנו שהוא יהיה מפונק, אבל בסוף הוא הכי הסתדר בעולם והכי נהנה ורצה לצאת למסלול של פיקוד.
"לא הספקתי לראות אותו ביום שישי. לא הייתי בבית כשהוא הגיע ויצא למסיבת בריכה. אנחנו לא יודעים יותר מדי על מה שקרה שם, אני יודעת שהוא שמח והעלה סטורי. החברים סיפרו שהיה בבריכה, צחק, יצא, הכל היה בסדר ושנייה אחרי זה הם ראו אותו על הרצפה, הזעיקו את מד"א, בא אמבולנס אחרי 10 דקות, עשו לו החייאה, הוא כבר לא נשם, אמא שלי נסעה איתו באמבולנס.
"ביום חמישי כשחזר מהמסע הוא כתב לי בשתיים בלילה 'ואוו, גמרו אותנו, בחיים לא היה לי כזה מסע קשה, 18 ק"מ ובשלוש ק"מ האחרונים רק אלונקות, אין לי כתפיים, מלא אנשים נשברו. שאלתי אותו הוא סיים את המסלול והוא ענה שכן, אבל הוא היה קרוב לשבירה".
שרה סבן, סבתו של איתי: "הבן שלי התקשר אליי ואמר לי אמא תדליקי נרות איתי בבית חולים. חשבתי התעלף, מה יכול להיות, לא תיארנו לעצמנו שיקרה לנו אסון כזה. זה לא טבעי. אמרתי לו כפרה עליך, לא צריך גולני, אמר 'חיים שלי', זה מה שאני רוצה. הוא בכלל לא קרה לי 'סבתא' אלא 'חיים שלי', 'אוהב אותך'".
פרסום ראשוני: 16:51 , 27.06.20