כדוריד
עידו טל, שגדל במחלקת הנוער של מכבי קרית מוצקין, ועזב אותה בגיל 15 לרמת השרון, חתם לשלוש שנים במוצקין.
1 צפייה בגלריה
 עידו טל | צילים: נחום סגל
 עידו טל | צילים: נחום סגל
עידו טל | צילים: נחום סגל
טל בן ה-18 אמור להתגייס לשירות צבאי בדצמבר. בשנתיים האחרונות קיבל גם מספר הצעות לשחק בחו"ל, ונחשב לאחד הכישרונות בגילו.
על ההחלטה לחתום במוצקין אמר: "ברמת השרון בנו קבוצה של כוכבים, ולא הרגשתי שיש לי מקום שם. שמרתי על קשר עם פיני לייבוביץ', יו"ר מוצקין, והבנתי שזה המקום הכי מתאים לי מכל הבחינות, גם המקצועית.
"פיני עוזר לי לקבל מעמד של 'ספורטאי פעיל' בשירות הצבאי. אם לא הייתי שלם עם עצמי, לא הייתי סוגר.
"את השנים הכי יפות בגיל הצעיר ואת כל ההתפתחות שלי כשחקן עשיתי ברמת השרון, שהיה בשבילי בית. את מוצקין אני מכיר, מרגיש שייכות, זה לא מקום חדש. אני מכיר את השיטה ואת המערכת, ומגיע למקום שאני יודע מה הם מצפים ממני, ומה אני מצפה מהם".
ומה הציפיות? "הציפיות שלי מהמועדון הן לקבל את המעטפת המקצועית כדי להצליח, את החום והמשפחתיות שיש בקבוצה. הציפיות שלהם ממני הן להתקדם ולעשות עוד צעד, ובעיקר שביום מן הימים אוכל להוביל את הקבוצה יחד עם הצעירים שגדלו בה. יש כיום מעגל של שחקנים צעירים שעלו לקבוצה הבוגרת, והציפיות מכולם שנוביל את מוצקין ונהיה הלב והמשפחה בעתיד הקרוב-רחוק".
מה עם השאיפה לשחק בחו"ל? "המטרה כרגע זה לעבוד קשה במוצקין ולהתמקד בהצלחת הקבוצה בשנתיים-השלוש הקרובות, ואני מקווה שאהיה בשל בעוד כמה שנים לצאת ולשחק בחו"ל".
חצי שנה בגרמניה שניים משחקני הקבוצה, השוער נאור שפושניקוב ואורן כהן, יצאו השבוע לפרויקט כדוריד יוקרתי בגרמניה, שבו לוקחים חלק 18 שחקנים צעירים בגילאי נוער מכל הארץ, למשך חצי שנה.
השניים קיבלו משלטונות צה"ל דחיית שירות, ועם שובם יתגייסו לצה"ל במעמד של ספורטאים מצטיינים. זו הפעם הראשונה מאז החל הפרויקט, לפני כארבע שנים, שנציגים ממחלקת הנוער של מוצקין ייקחו בו חלק.
היום (שישי) תקיים מוצקין משחק אימון הכנה אחרון בחוץ מול מ.כ חולון לקראת פתיחת משחקי הליגה.
הקרייתים: במקום דרוך הציפיות של מכבי הקרייתים, שירדה בסיום העונה שעברה לליגה הארצית לשחק העונה בליגה הלאומית, נגוזו, לפחות בשלב זה.
במועדון העריכו, ואף קיבלו מסרים מגורמים באיגוד במהלך הקיץ, שהקבוצה תוכל להישאר בליגה. הסיבה: מכבי חולון, שעלתה מהליגה השלישית לליגה השנייה, תוותר על מקומה, מכיוון שלמועדון מחולון יש כבר קבוצה בליגה השנייה, והיא לא תוכל להעמיד סגל לעוד קבוצה בליגה הזו.
אולם השבוע התברר שחולון, בהחלטה קצת מפתיעה, בחרה לרשום שתי קבוצות בליגה הלאומית, ולכן תשחק הקרייתים בליגה הארצית.
היו"ר-שחקן עידן קורנברג: "זה מאכזב. נכון שהכנו את עצמנו לשחק בליגה השלישית, אבל היו לנו ציפיות שחולון תוותר על קבוצה אחת בליגה השנייה, ואנחנו החלטנו שאם זה יקרה, נקבל את ההצעה מהאיגוד. אבל זה לא יצא לפועל, וחבל". הקבוצה פתחה את האימונים בהדרכתו של המאמן יורם רוזנברג, שימשיך עם הקבוצה עונה שנייה ברציפות.
סגל הקבוצה יושתת ברובו על הסגל מהעונה הקודמת, הכולל את תומר פרי, מור פרץ, יניב לקר, ליאב משה, לירון בניטה, יוסי פדידה והשוערים עומרי שניידר ויוני לוי. אליהם צורפו הוותיקים מור קמחי, איתי גושן וישראל פישר, ושלושה שישחקו במקביל בקבוצת הנוער: רותם שמאי, נדב פיש ושליו חזן. טונדי עבדול ראשיד לא ימשיך.