בזמן שכולם עסוקים בעתידם של הכדורגל והכדורסל, ליגה נוספת שיש בה קבוצה בכירה בקריות נמצאת בחוסר ודאות - ליגת הכדוריד. כעת, עם הדיווחים על האפשרות לחזרה לאימונים בליגות הבכירות בישראל, מקווים שחקני הכדוריד שגם הם ייהנו מההקלות החדשות.
ברק עמר מתאמן בחצר ביתוברק עמר מתאמן בחצר ביתו
ברק עמר מתאמן בחצר ביתו
(צילום: פרטי)
בינתיים, עד להודעה שתאפשר לחזור לאימונים, מנסים השחקנים לשמור על כושר בביתם באמצעות אביזרים מאולתרים. אחד מהם הוא ברק עמר, משחקניה הבולטים של מכבי קרית מוצקין. "מיד לאחר שהליגה נעצרה לקחנו חופשה קצרה של כמה ימים", סיפר עמר השבוע, ואחרי זה כבר חזרנו להתאמן בבית, גם כי זאת שגרת החיים - לשמור על כושר - וגם לא ידענו מתי ואם הליגה תחזור. גם אם בסוף היא לא תחזור, חשוב שנתחיל להכין את עצמנו לעונה הבאה.
"עד השבוע שעבר לא יכולנו לצאת לרוץ בחוץ, אז שמרנו על דופק מואץ תוך כדי קפיצות במקום, דלגיות, סולם או קונוסים למי שיש בבית. למזלי, יש לי גינה קטנה, אז אני פותח לי כמה תחנות ומתאמן על כוח. זה לא קל להתאמן בכמה מטרים בבית כשאתה צריך לעבוד על דופק, כוח, קואורדינציה וזריזות, ומה עושים מי שאין להם מקום לעשות את התרגילים האלה?
"גם בפן המנטלי קשה יותר להרים את עצמך לאימון בבית מאשר לאימון בחוץ או בים, שלא לדבר על אימון עם חברים נוספים, אז כמובן שכולם מעודדים מההקלות האחרונות, ושיש אפשרות להתחיל לצאת לריצות בחוץ ולשדרג את תוכנית האימונים".
בשלב זה הודיע איגוד הכדוריד כי הליגה מוקפאת עד חודש יוני, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות ייתכנו שינויים בלוח הזמנים. ההערכה היא שבסופו של דבר יתקשה האיגוד להחזיר את העונה לפעילות.
עמר: "הכדורגל והכדורסל לא שונים מהכדוריד מבחינת מגע בין השחקנים, ובכל זאת הם מקבלים חשיבות יותר גדולה מאיתנו. רק אחרי שמחליטים שם, מתעסקים בליגה שלנו. לצערי, אני כן רואה את הליגות בכדורגל ובכדורסל ממשיכות, ואנחנו לא נחזור. אני לא מאמין שיש מישהו שחושב שהליגה תחודש השנה. הסיטואציה הזאת לא פשוטה, הכל עדיין בערפל, כולנו אובדי עצות וכן כמובן שיש הרבה מחשבות על העתיד".
אתה שומע את הדיבורים על קיצוצי השכר בעונה הבאה?
"כמובן שאני חושש מהעתיד הכלכלי. ברור לנו שמה שהתרגלנו אליו זה לא מה שיהיה, אבל כולם יצטרכו להגיע לעמק השווה, השחקנים ובעלי הקבוצות. הציפייה שכולם יגיעו לפתרון מוסכם, ושלא יתקבלו החלטות פזיזות".
בנוסף להיותו שחקן, עמר גם מאמן שחקנים צעירים בקרית חיים. האימונים מטבע הדברים הופסקו. "אי אפשר לעבוד בזה כרגע. אני שומר עם הצעירים על קשר, שולח להם סרטונים מהאימונים שאני עושה בבית, כי אני חושב שאם הם רואים את המאמן שלהם, זה יותר מדרבן אותם מאשר סתם לשלוח להם דף הנחיות או סרטון של מישהו זר".
פרסום ראשוני: 20:47 , 29.04.20