שרת הפנים, איילת שקד, חתמה היום (ה') על העברת שטח של כ- 6,300 דונם מהמועצה האזורית זבולון לעיריית קריית אתא. השטח כולל בין השאר 2 תוכניות ותמ"ל להקמת כ-15,000 יחידות דיור וכן פארק מטרופוליני.
3 צפייה בגלריה
בנייה בקרית ים
בנייה בקרית ים
בנייה בקריות
(צילום: גיל נחושתן)
בכך מאשרת למעשה שרת הפנים את ההסכמה המשותפת של הרשויות, שהתקבלה על ידי ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, וראש המועצה האזורית זבולון, עמוס נצר, להעברת השטחים בהתאם להסכמה ביניהם ולהמלצות הוועדה הגאוגרפית במשרד הפנים.
3 צפייה בגלריה
שרת הפנים, איילת שקד, היום
שרת הפנים, איילת שקד, היום
בירכה על המהלך. שרת הפנים, איילת שקד, היום
(צילום: פרטי)
באפריל 2021 המליצה הוועדה הגאוגרפית לשינוי גבולות וחלוקת הכנסות באזור חיפה על העברת שטחים בין מועצה אזורית זבולון לעיריית קריית אתא, זאת בהמשך להסכמה בין הרשויות על שינוי גבולות לאור תוכניות הותמ"ל 1024-1025 וכן תוכנית המתאר הכוללנית של קרית אתא.
לאחר הידברות עצמאית בין הרשויות סוכם ביניהן כי קריית אתא מתחייבת לאפשר לחקלאיי המועצה האזורית זבולון להמשיך את עיבוד הקרקעות החקלאיות עד אשר יהיה צורך בפיתוחן.
בנוסף, הוסכם כי הארנונה שתיגבה בשטחים שיועברו לתחום שיפוטה של קרית אתא תהיה בשיעור שלא יעלה על שיעור הארנונה לשטחים חקלאיים הנגבית כיום במועצה האזורית זבולון, זאת כל עוד נמשך העיבוד החקלאי שלהם.
שרת הפנים, איילת שקד בירכה על המהלך: "אני מעודדת מהלכים הנעשים בהסכמה בין הרשויות. הממשלה שמה לה יעד לייצר בנייה מאסיבית של דירות, והוספת 15,000 יחידות דיור בקרית אתא תסייע בפתרונות דיור. נמשיך לבנות בכל רחבי המדינה".
מנכ"ל משרד הפנים, יאיר הירש, חתם על ההסכמה והוסיף: "אני מברך את ראשי הרשויות על הגעתם להסכם להעברת השטחים תוך הסכמה על שלביות שתאפשר לחקלאים להמשיך ולעבד את האדמה עד הכניסה לבנייה בפועל.
3 צפייה בגלריה
איילת שקד ויעקב פרץ
איילת שקד ויעקב פרץ
"פיתוח חסר תקדים". איילת שקד ויעקב פרץ
(צילום: באדיבות העירייה)
"אני מקווה כי רשויות נוספות יצטרפו למהלך זה ולמהלכים דומים. התוספת המשמעותית של יחידות הדיור יסייעו בפיתוחה והרחבתה של העיר קרית אתא".
ראש העיר, יעקב פרץ: ״תוכניות הפיתוח מבטיחות את עתידם של ילדי קרית אתא והאזור לעשרות השנים הבאות. מדובר בסיכום של עבודת תכנון ומאמץ רב שנים אשר מקבעים את פיתוחה של קרית אתא והפיכתה לעיר מובילה.
"מדובר בתוספת של שכונות מגורים חדשות, משאבים לפיתוח ושדרוג שכונות מגורים ותיקות לצד הקמת עוגנים כלכליים כגון: מרכז רפואי, מוסד אקדמי, מרכזי תחבורה, שטחי מספר, תעסוקה ופארק מטרופוליני.
זוהי בשורה אדירה לתושבי קרית אתא והאזור כולו, שיהנו מפיתוח חסר תקדים בהיקפו".
פורסם לראשונה: 13:15, 02.12.21