בחודש מרץ נעצר יוסי אזריאל בחשד לעבירות לקיחת ומתן שוחד, מרמה והפרת אמונים, איסור הלבנת הון ועוד. לאחר עשרה ימים הוא שוחרר עם איסור שהוטל עליו מלכהן בכל תפקידיו הציבוריים, בהם יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, סגן וממלא מקום ראש עיריית קרית ביאליק ועוד. איסור זה הוארך לפני חודש ב-30 יום, ובשבוע שעבר הוארך פעם נוספת ב-30 יום.
2 צפייה בגלריה
יוסי אזריאל
יוסי אזריאל
יוסי אזריאל
(צילום: נחום סגל)
על החלטה זו הגיש אזריאל ערר לבית משפט המחוזי, באמצעות בא כוחו, עו"ד אבי אמר. בהחלטה שהתקבלה ביום ראשון השבוע דחה השופט אבי לוי את הערר.
"אכן, בחומרי החקירה מצוי גם יסוד לחשד סביר בכל הנוגע לביצוען לכאורה של עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים מצידו של העורר. אומר מיד, עיקרי החשדות מופנים כלפי העורר בכובעו כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה.
עם זאת, לפחות שני חשדות נוספים מתמקדים בפעולות שביצע לכאורה בזיקה לשני תפקידיו הנוספים", כתב השופט בהחלטה. "דומה שטרם התבהרה תמונת החשדות במלואה, כך שניתן לסלק חששות שמא העורר ביצע מעשים פליליים גם תחת כובעיו הציבוריים האחרים".
עם זאת כתב השופט שלדעתו יש לסיים את החקירה עד ספטמבר, על מנת שלא לפגוע בזכויותיו של אזריאל. "לטעמי, יש מקום להשלים החקירה עד לחודש ספטמבר שנה זו, וכי ככל שלא כך יהיה, מן הראוי יהיה אז לבטל את המגבלות שהוטלו על תפקודו הציבורי של העורר", כתב.
2 צפייה בגלריה
עו"ד אבי אמר
עו"ד אבי אמר
"ההחלטה מדברת בעד עצמה". עו"ד אבי אמר
(צילום: פרטי)
עו"ד אבי אמר: ״ההחלטה מדברת בעד עצמה, ובה ניכר כי סכום השוחד הנקוב בבקשת יחידת להב 433 לא מבוסס. בית המשפט קטל את יחידת להב, אשר הגיעה לדיון בערעור שהגשתי עם מספר פרקליטים. התנהלותה מבססת את העובדה הגמורה כי היא מבינה שטיפסה על עץ גבוה. בית המשפט אף ציין כי התיק אינו מבוסס כלל, וכי יש עוד הרבה לעשות כדי לנסות לבסס, ואף קצב וסימן את חודש ספטמבר כחודש בו החקירה חייבת להסתיים - כאשר למעשה הפרקליטות והמשטרה כבר הצהירו שככל הנראה לא יצליחו לעמוד בכך.
"בקשותיה של יחידת להב נדחו כך גם כאשר ביקשו זמן הרחקה כפול, הקפאת חשבונות הבנק בוטלה. מרשי ישוב לכהן בתפקידיו הציבוריים בעוד פחות מחודש״.