א', רווק בן 26 מאזור הקריות, זכה בפרס השני בדאבל לוטו בסכום של 4.5 מיליון שקל בהגרלה שהתקיימה במוצ"ש האחרון, 24 ביולי.
1 צפייה בגלריה
זוכה בלוטו
זוכה בלוטו
שטיפת הרכב ששווה מיליונים. הזוכה המאושר
(צילום: אבי כהן)
שלשום (ראשון), בשעות הבוקר המוקדמות, יום לאחר קיום ההגרלה, הגיע הזוכה בליווי אמו לבית מפעל הפיס. הזוכה נוהג להשתתף באופן קבוע בהגרלת הלוטו לכל הפחות פעם בחודש.
"יש לי טופס שמלווה אותי זה זמן רב", סיפר הצעיר. "ביום שישי, הכנסתי את הרכב לשטיפה, והייתי צריך 'לשרוף קצת זמן' במקום, עד שיסיימו לטפל ברכב שלי. במקום היתה עמדת מכירה של מפעל הפיס, והחלטתי 'לנסות את מזלי' עם הטופס הקבוע שלי, שלא השתתף מספר הגרלות".
הזוכה עובד כיום בתחום שירות לקוחות, לאחר שנאלץ לבצע 'הסבה מקצועית' לאור משבר הקורונה. "החברה בה עבדתי שינתה את ייעודה, וכך מצאתי את עצמי בוקר אחד ללא מקום עבודה מסודר. מאחר ואני אדם שלא ממתין שדברים יקרו לי מעצמם, מצאתי עבודה בתחום אחר – אולי פחות 'זוהר', אבל עדיין, כזה שמספק לי פרנסה".
הזוכה שיחזר את רגע גילוי הזכייה. "התעוררתי בבוקר עם דחף לא מוסבר לבדוק את הטופס. בדרך כלל אני בודק במהלך היום. הטופס היה מונח בתוך הארנק לצד המיטה, 'חיכה לי' שאבדוק אותו. נכנסתי ליישומון מפעל הפיס על מנת לסרוק את הטופס לבדיקה. פתאום קפצה על המסך הודעה - זכית ב-4.5 מיליון שקל.
"לא האמנתי, וסרקתי את הטופס עוד שלוש פעמים פעמים, ואם זה לא מספיק, על מנת להיות עוד יותר בטוח נכנסתי לאתר מפעל הפיס והשוותי בין המספרים הזוכים למספרים שאצלי בטופס . בסוף הבנתי שאני מחזיק ביד את הטופס הזוכה בפרס השני, ובאותה הזדמנות גיליתי שאני הזוכה היחיד ברמת פרס זו".
הזוכה, המתגורר עם הוריו, שלח לאמו צילום מסך של הודעת הזכייה מהיישומון. "אמא שלי ממש לא הבינה מה פתאום אני שולח לה הודעה כשאני במרחק מטרים ספורים ממנה, ועוד צילום מסך של הטלפון שלי. שלחתי תמונה נוספת, הפעם צילום מסך של המספרים הזוכים באתר מפעל הפיס – וגם אז היא לא ממש קלטה במה מדובר. ניגשתי אליה ואמרתי לה: 'אמא – עזבי הכל, בואי לתל אביב לבית מפעל הפיס – יש לנו פרס לקחת'.
למעשה, עד לרגעים אלה ממש, היא עדיין לא מעכלת שזכיתי בפרס גבוה בלוטו. אולי בדרך חזרה הביתה, אחרי שנצא מבית מפעל הפיס, היא תאמין לי שלא מדובר במתיחה אלא בדבר האמיתי".
"בדרך לבית מפעל הפיס, אמי ואני חשבנו ביחד, מה היינו רוצים לעשות עם סכום הזכייה. דבר ראשון שסיכמנו הוא שאסייע לסגור את המשכנתא. זאת גם הזדמנות עבורי לשדרג במעט את הרכב שלי, שאם לא הייתי צריך לשטוף אותו ביום שישי, כנראה ולא הייתי שולח את הטופס הקבוע שלי ולא הייתי זוכה בפרס בכלל. לא אתפרע יתר על המידה, כי אני בראשית חיי הבוגרים, את הכסף אשמור להמשך, מבלי להתפרע.
"אני לא מתכוון לעזוב בקרוב את מקום העבודה שלי. מה שכן, אוריד מעצמי לחץ - ואקח פחות משמרות. תמו הימים בהם אני עושה שתי משמרות רצוף בעבודה".
כשנשאל הזוכה אם בכל זאת, יש לו חלום ישן שעכשיו ירצה להגשים אותו, הוא השיב: "החלום שלי לאורך שנים היה לבקר ביפן. בשנתיים האחרונות נראה היה שהחלום הזה רק הולך ומתרחק. ברגע שאוכל לעשות זאת, אזמין את המשפחה הקרובה לטיול אינטימי עם מדריך צמוד, לכל אורכה ורוחבה של ארץ השמש העולה".
פורסם לראשונה: 13:08, 27.07.21