בסוף השבוע הלכה לעולמה יעל אורבך (73), תושבת קרית שמואל. יעל הייתה אמו של יו"ר מפלגת ימינה, ח"כ ניר אורבך. היא הובאה לקבורה אמש (ראשון) בבית העלמין תל רגב.
3 צפייה בגלריה
אמו של ניר יעל אורבך ז"ל
אמו של ניר יעל אורבך ז"ל
יעל אורבך ז"ל
(צילום:באדיבות המשפחה)
מגן דוד אדום מרכין ראש עם פטירתה של יעל אורבך ז"ל, שהחלה את דרכה כמתנדבת בארגון בשנת 2017, כשנרשמה לקורס מגישי עזרה ראשונה ובהמשך סיימה בהצלחה קורס חובשי רפואת חירום וחובשים בכירים. יעל ז"ל הותירה אחריה שישה ילדים, 28 נכדים ונינה אחת.
3 צפייה בגלריה
יעל אורבך ז"ל
יעל אורבך ז"ל
יעל אורבך ז"ל
(צילום: מד"א)
לימור כץ, חובשת בכירה במד"א וחברתה הקרובה של יעל: "כבר במשמרת הראשונה שלנו יחד יעל נכנסה לי ללב והתאהבתי בה. יעל הייתה אדם מדהים, מלאה נתינה ואהבה שנקראה לדגל בכל הזדמנות ולא פספסה אף משמרת. היא התנדבה במד"א ובבית חולים רמב"ם, היא עזרה לכולם לפרוח ולהצליח. בתקופת הקורונה היא דאגה לבשל ולסייע למי שהיה בבידוד, לאפות עוגות יום הולדת ותמיד לשמח ולדאוג לעובדים ולמתנדבים. היא הייתה האמא של תחנת מד"א בקריות. איבדתי חברת נפש יקרה מאוד שכבר חסרה לי מאוד".
3 צפייה בגלריה
ניר אורבך
ניר אורבך
ניר אורבך
(צילום: איליה מלינקוב)
ארז גלר, מנהל מרחב כרמל במד"א, ספד: "איבדנו מתנדבת וחברה שהייתה "האמא" של התחנה בקריות. גם בשיא מגפת הקורונה, יעל המשיכה להתנדב ותרמה בכל מקום שבו יכלה עם החיוך שלה והמילה הטובה, במוקד הקורונה בתחנת מד"א בחיפה, בסיוע לעובדים ולמתנדבים שהיו בבידוד ובכל דבר שביקשו את עזרתה. כולנו איבדנו מתנדבת מיוחדת שהייתה הלב הפועם של התחנה. יהי זכרה ברוך".
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום איבד מתנדבת מיוחדת שבגיל 68 עשתה מעשה, הצטרפה לקורס עזרה ראשונה והחלה להתנדב בארגון ההצלה הלאומי במטרה לסייע ולעזור לאחר באמבולנסים, בניידות לטיפול נמרץ, במוקד הקורונה ובפעילויות הומניטריות נוספות. פטירתה המצערת של יעל ז"ל היא אבדה כואבת למשפחת מד"א, שמרכין ראשו ושולח תנחומים למשפחתה".
פורסם לראשונה: 15:04, 25.04.22