מעורער בנפשו חשוד ברצח בוחן הנהיגה יוסף שמילוביץ' ז"ל בפתח ביתו בקרית מוצקין וכן בדקירה של צעיר נוסף בקרית ים, בהפרש של פחות משעה. בין שמילוביץ' (67) לחשוד ברציחתו לא היתה כל היכרות. סניגורו של החשוד עו"ד יובל זמר: "מרשי היה במצב פסיכוטי, נבקש שלא להעמידו לדין".
יוסי שמילוביץ. צילום: פרטייוסי שמילוביץ. צילום: פרטי
יוסי שמילוביץ. צילום: פרטי
(יוסי שמילוביץ. צילום: פרטי)
בתום חקירה מואצת של ימ"ר חוף במהלך שלושת השבועות האחרונים, פיענחה היחידה את תיק הרצח של יוסף שמילוביץ ז"ל, תושב קרית מוצקין בן 67 שנדקר למוות ב-30.6.19 בעת שנסע עם רכבו סמוך לאזור מגוריו וכן פענחה המשטרה אירוע דקירה נוסף שבוצע עפ"י החשד באותו היום על ידי אותו חשוד.
החשוד (22), תושב קרית אתא, נעצר על ידי היחידה המרכזית כבר ביום האירוע ומעצרו הוארך בבית המשפט מעת לעת, כאשר אתמול הוגשה נגדו הצהרת תובע ובימים הקרובים צפויה פרקליטות מחוז חיפה להגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום הליכים.
צילום: דוברות המשטרהצילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
(צילום: דוברות המשטרה)
ראשיתה של החקירה ב-30.6.19, כאשר הקורבן התייצב בשעת בוקר מוקדמת בפתח תחנת משטרת זבולון כשהוא דקור ופצוע באורח קשה, אולם ניסיונות ההחייאה עלו בתוהו וגורמי רפואה נאלצו לקבוע את מותו בביה"ח כעבור מספר שעות, כשבנוסף התקבל באותה תחנה דיווח על תושב קרית מוצקין נוסף בן 24 שהותקף על ידי אלמוני שדקר ופצע אותו באורח קשה ונמלט מהמקום.
בתוך כך, המשטרה פתחה בסריקות עד למעצרו של החשוד, לצד ניהול חקירה מורכבת שכללה איסוף ובחינת ממצאים משלוש זירות שונות, קרי – רכבו של המנוח שבתוכו נדקר ועמו הגיע לתחנה, זירת הרצח בו נדקר וזירה שלישית בביתו של הפצוע השני.
בהתאם לממצאי החקירה שנאספו בזירה ואחריה, לרבות עדויות, מיצוי ראיות פורנזיות והפעלת אמצעים טכנולוגים מתקדמים, פוענח הרצח ואתמול הוגשה כנגד החשוד הצהרת תובע בבית משפט השלום בחיפה.
עו"ד יובל זמר, סניגורו של החשוד: "נסיבות האירועים, מצבו של החשוד מיד לאחר מעצרו כמו גם אנדיקציות אחרות שעלו במהלך החקירה מלמדות על חשוד שהיה שרוי במצב פסיכוטי חריף בעת האירוע ולא היה אחראי למעשיו".
עוד הוסיף עו"ד זמר: "מזה כשלושה שבועות נמצא החשוד בהסתכלות פסיכיאטרית בתנאי אשפוז ומיד עם קבלת חומרי החקירה וחוות הדעת הפסיכיאטרית בעניינו נבקש מבית המשפט לקבוע כי לאור מצבו הנפשי בזמן האירוע לא ניתן להרשיעו בפלילים".
שמילוביץ' הותיר אחריו, בת זוג, ארבעה ילדים ונכדה.