גם השנה יקבלו עובדי תלמה-יוניליבר את השי לחג המרשים ביותר ובפער גדול מאוד מהרשויות המקומיות, חברות וגופים אחרים. בתלמה זה הפך כבר למסורת, לפנק את העובדים בחג, והפעם השי לחג יעמוד על 3,150 שקל.
צילום: ShutterStockצילום: ShutterStock
צילום: ShutterStock
(צילום: ShutterStock)
המתחרה הגדולה של תלמה, תשלובת בתי זיקוק, נשארת מאחור בהפרש ניכר, אבל עדיין מחזיקה את תואר הסגנית עם העברה של 1,580 שקל לחשבון הבנק של העובד. לא רע בכלל ביחס לרשויות המקומיות למשל.
בעיריית קרית ים יקבלו העובדים תלושים ב-550 שקל או מוצרים נבחרים בשווי הזה. בעיריית קרית אתא יקבלו העובדים תלושים בשווי 650 שקל.
בביאליק תווי קנייה בשווי 600 שקל, ובמוצקין תווי קנייה בשווי 500 שקל של יינות ביתן. בעיריית חיפה, כמו באתא יקבלו העובדים תוי קנייה בשווי 650 שקל.
בשבוע שעבר התפרסם המאזן הכספי של רפאל שסיימה את 2018 ברווח אדיר של מאות מילוני שקלים, והיקפי מכירה של מילארדים. עובדי רפאל יקבלו קצת יותר מעובדי הרשויות המקומיות - מתנה מהוועד בשווי 850 שקל, תלושים או מוצר חשמלי אחד מבין ארבעה שמוצעים לעובדים.
במפעל זוגלובק בצפון יקבלו העובדים תלושים בהתאם לוותק שלהם. השווי של התלושים נע בין 148 שקל ועד 400 שקל.
ומה בחינוך?‫ ארגון המורים יעניק מתנה חד שנתית: תווי קנייה בשווי 500 שקל. חד פעמי זה אומר שבראש השנה לא יהיה שי.
הסתדרות המורים גם הולכת על מתנה חד השנתית: תווי קנייה בשווי 650 שקל מהסתדרות המורים בשיתוף משרד החינוך.
ומה המצב אצל שומרי ואוכפי החוק? שוטרי תחנת זבולון יקבלו שי לחג 600 שקל מקרנות השוטרים וסט סכינים יחד עם קולף מתחנת זבולון.
עובדי בית משפט השלום בקריות יקבלו לחג 400 שקל ממשרד המשפטים ועוד 450 שקל בוועד העובדים של בית משפט השלום בקריות. (יש לציין כי במהלך השנה העובדים מפרישים כסף לוועד גם לצורך מתנה לחג).
במד"א השי לעובדים מתחיל מ-800 שקל בתווי זהב וככל שהוותק ומספר הילדים גדל, עולה הסכום בהתאמה.