תשעה ימים ללא חשמל וללא מים, ללא אף אדם מוכר, שינו את חייה של ליטל פרגן. בימים האלה היא הבינה ש"הכל בראש", ואם היא יכולה להפוך מילדה שמנה למאמנת כושר ומנטורית לאורח חיים בריא, כל אחד יכול.
 ליטל פרגן. צילום: נחום סגל ליטל פרגן. צילום: נחום סגל
ליטל פרגן. צילום: נחום סגל
( ליטל פרגן. צילום: נחום סגל)
כיום היא בעלת סטודיו לכושר ולחיטוב, ובשבוע שעבר השיקה תוכנית אימונים חדשה באולם בית הספר ימית בקרית ים, בהשתתפות מאות נערות.
פרגן (25), ילידת קרית ביאליק, סבלה מעודף משקל בנעוריה, ולדבריה הגיע משקלה ל-96 ק"ג. "עודף המשקל גרם לי להרגיש חוסר ביטחון, שאני לא רצויה בבית הספר ובכלל", סיפרה השבוע.
"לא היו לי חברות, למעט אחת. עברתי גם סוג של חרם, ולא שיתפתי אף אחד מהקרובים אלי.
"במצב של הערכה עצמית ירודה, הדרך להידרדרות קצרה", היא ממשיכה. "כמו למשל, להיות בבית הספר זה מיותר, או בכל פעילות שכרוכה ביציאה מחוץ לבית. הצלחתי לרדת קצת במשקל, עשיתי קורס הכשרה למדריכת כושר, אך התחושה של נערה ובחורה לא רצויה נשארה. בראש עדיין הייתי שמנה".
ליטל פרגן. צילום: נחום סגל ליטל פרגן. צילום: נחום סגל
ליטל פרגן. צילום: נחום סגל
(ליטל פרגן. צילום: נחום סגל )
אחרי הצבא טסה פרגן עם חברה לארה"ב, במטרה לשהות שם שלושה חודשים. עבדו בחצי משרה, ודרכיהן נפרדו. "נשארתי בעיירה קיו-וב, מרחק שלוש שעות נסיעה ממיאמי. בחודש יוני האחרון פקדה את האזור הוריקן 'מייקל', סופה מפלצת במהירות של 220 קמ"ש.
"הייתי שם ללא משפחה וללא חברים. המוסדות המטפלים החליטו להעביר אותנו לאורלנדו, לבניין שבו שיכנו את כל המפונים, וגם לשם הגיעה הסערה.
"הייתי בבית עם דיירים שלא הכרתי. היינו תקועים יחד בתוך הבית במשך תשעה ימים, ללא חשמל וללא מים, רק עם הבגדים שהיו עליי. אכלנו רק מקופסאות שימורים.
ליטל פרגן. צילום: נחום סגל ליטל פרגן. צילום: נחום סגל
ליטל פרגן. צילום: נחום סגל
(ליטל פרגן. צילום: נחום סגל )
"כעבור תשעה ימים חיברו אותנו לחשמל לשעה. כל מה שחשבתי עליו היה להתקשר להורים ולחזור ארצה. למעשה, בשבוע הזה הבנתי שאם שרדתי את הסופה, אני יכולה לשרוד הכל. הדהד לי המוטו: הכל בראש".
פרגן חזרה ארצה והחליטה להפוך לא רק מאמנת כושר, אלא מנטורית לאורח חיים בריא, וכיום היא מרצה לנערות ולנשים בכל הגילאים בסדנאות שהיא עורכת בקריות.
בשבוע שעבר, כאמור, השיקה תוכנית אימונים חדשה בתיכון בקרית ים, בהשתתפות מאות נערות ובנוכחות ראש העירייה, דוד אבן צור.