קרית מוצקין היא אחת מחמש הערים בישראל בהן אחוזי הגיוס עלו משמעותית בשנתון שהתגייס לפני שלוש שנים. מוצקין עלתה בדירוג הכללי ממקום 26 למקום 18, והיא גם הראשונה באחוזי הגיוס בין ערי הקריות. כך עולה מנתונים שפירסם השבוע דובר צה"ל. נתוני הגיוס מתייחסים לשנתון 1996 שהתגייס בשנת 2014 ומשתחרר השנה.
קרית מוצקין תופסת את המקום השלישי בין ערי הצפון, עם 87.5 אחוז גיוס בקרב הבנים, מיצוי לחימה של 41 אחוז ומיצוי קצונה בסך 5.2 אחוז. בדירוג שפורסם בשנה שעברה, קרית מוצקין היתה שביעית בין ערי הצפון, כאשר גם קרית ביאליק וגם קרית אתא הקדימו אותה.
קרית אתא ממוקמת במקום הרביעי מבין ערי הצפון, עם 84.3 אחוז גיוס בקרב הבנים, 43.7 אחוז מיצוי לחימה ו-5.2 אחוז מיצוי קצונה. בדירוג הקודם קרית אתא מוקמה במקום ה-7 מבין ערי הצפון.
קרית ביאליק, שאשתקד היתה במקום החמישי בגיוס בנים, ירדה השנה למקום העשירי, עם 82.5 אחוז גיוס, 39.4 אחוז מיצוי לחימה ו-7.6 אחוז מיצוי קצונה.
מוצקין מובילה גם בגיוס הנשים | צילום אילוסטרציה: ShutterStockמוצקין מובילה גם בגיוס הנשים | צילום אילוסטרציה: ShutterStock
מוצקין מובילה גם בגיוס הנשים | צילום אילוסטרציה: ShutterStock
(מוצקין מובילה גם בגיוס הנשים | צילום אילוסטרציה: ShutterStock)
קרית ים נמצאת במקום ה-13 מבין ערי הצפון עם 82.8 אחוז גיוס בנים, 32.9 אחוז מיצוי לחימה ו-8.7 אחוז קצונה. אשתקד היא הייתה במקום ה- 20.
גם בגיוס נשים קרית מוצקין מובילה והיא ממוקמת במקום השלישי מבין הערים בצפון הארץ עם 83.5 גיוס ו-7.1 מיצוי קצונה. קרית ביאליק במקום השישי, עם 73.8 אחוז גיוס ו-5.1 אחוז מיצוי קצונה, וקרית ים במקום השביעי עם 72.4 אחוז גיוס ו-7.2 אחוז מיצוי קצונה.
קרית אתא ממוקמת במקום התשיעי, עם 72.7 אחוז גיוס ו-6.1 אחוז מיצוי קצונה. קרית מוצקין היתה בדירוג השנה שעברה במקום השלישי, קרית ביאליק במקום החמישי, קרית ים במקום השמיני וקרית אתא במקום ה-11.
דירוג צה"ל כולל גם את עשרת בתי הספר עם אחוזי הגיוס הגבוהים בארץ, אבל אף בית ספר מאזור הקריות לא נכלל בקטגוריה הזו.