התחלואה במוסדות החינוך: תלמידי שכבת א'-ב' בבית הספר הבונים בקרית ביאליק נשלחו לבידוד לאחר שאחד התלמידים אובחן כחולה קורונה. בית הספר נסגר עד לתאריך 2.8 על מנת לבצע חיטוי. לאחר מכן תלמידי הקייטנות יחזרו לפעילות.
הגן נסגר ויעבור חיטויהגן נסגר ויעבור חיטוי
הגנים נסגרו ויעבורו חיטוי
(צילום המחשה: שאטרסטוק)
במקביל נסגרו 4 גני ילדים בעיר גן דליה, גן סביונים, גן ברושים וגן כינורות. הילדים והצוות נשלחו לבידוד.
אתמול (רביעי) בשעות הצהריים, מספרים הורים לתלמידי בית ספר הבונים הם קיבלו הודעה לבוא לקחת את ילדיהם. "בשעה אחת בצהריים בערך שלחו לנו הודעה", סיפרה אחת האמהות. "כל ההורים נדרשו לבוא לקחת את הילדים מאחר ואחד הילדים אובחן כחולה קורונה. היה הרבה לחץ בקרב ההורים. הילדים נפגשו לאחרונה עם סבא וסבתא ומעגל שלם של אנשים".
בהודעה שקיבלו ההורים מהנהלת בית הספר נמסר להם על תקופת הבידוד. "בהתאם להנחיית משרד הבריאות הוחלט כי תלמידי כיתה ב'2 של המורה קורין, תלמידי כיתה ב'1 של המורה ליטל והצוות החינוכי המלמד בכיתות אלו ייכנסו מיד לבידוד", נכתב: "כמו כן, גם ילדי הצהרון ייכנסו לבידוד. מחר בית הספר יעבור ניקוי וחיטוי וביום ראשון 2/8 תלמידי הקייטנה יחזרו לפעילות".
הורים הביעו כעס על ההתנהלות. "אין לנו באמת קשר על מפעילי הקייטנה", אמרה אם אחרת. "קיבלנו את ההודעה מהמורה ומהצהרון. ההורים מאוד חוששים, אנחנו לא יודעים מה בדיוק קורה וניזונים בעיקר משמועות. למיטב הבנתו קיימו חוג גלגליות לשתי הכיתות יחד במקום להפריד אותן. לפיכך, עכשיו שתי כיתות צריכות להיכנס לבידוד במקום כיתה אחת".
310 נדבקים בשבוע אחד310 נדבקים בשבוע אחד
הורים ביקשו לבצע בדיקות לילדים
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
לאור המקרה פנו ההורים לקופת החולים על מנת לבקש בדיקות קורונה לילדים. "אנחנו מקווים שיאשרו את הבדיקות", אמרה. "זה מצב מאוד מלחיץ. כמעט לכולם יש עוד ילדים שכולם נכנסים לבידוד. אי אפשר באמת להפריד ילד בן 8 ולבודד אותו. "אני מעדיפה להיות חולה ושהילד שלי לא ירגיש מצורע בביתו".
במקביל נסגרו ארבעה גני הילדים בעיר: גן דליה, גן סביונים, גן ברושים וגן כינורות. לטענת גורם בעירייה, אחראית על אשכול הגנים, שלא ידעה על כך שהיא חולה, ביקרה בגן סביונים. הילדים והצוות חינוכי, כאמור, נשלחו לבידוד בביתם.
מעיריית קרית ביאליק נמסר: "ראש העיר, אלי דוקורסקי, הנחה את מבקר העירייה לבדוק את טענות ההורים".
פרסום ראשוני: 10:46 , 30.07.20