בצל הקורונה ויום השואה, בחדרי הלידה של רמב"ם, מתקיימת מציאות אחרת - חיים מגיעים לעולם ומעניקים תקווה לעתיד טוב יותר. בערב יום השואה נכנסו אל חדרי הלידה של בית החולים 14 יולדות, חלקן תושבות הקריות, שהביאו 16 ילודים אל אוויר העולם: עשר בנות ושישה בנים, בהם זוג תאומים וזוג תאומות.
תינוקות ברמב"םתינוקות ברמב"ם
תינוקות ברמב"ם
(צילום אילוסטרציה: שלו מן)
המגמה נמשכה גם הבוקר (ג'), כאשר עד לשעות הצהריים נולדו ברמב"ם שבעה ילודים. מדובר על נתונים הגבוהים במעט מהממוצע היומי בבית החולים.
"אנחנו תמיד נרגשים להיות חלק מנס החיים", אומרת לאה טטרו, אחות אחראית בחדרי הלידה של רמב"ם, "אבל בתקופה הזו ובפרט ביום כזה, יש לזה משמעות אחרת".
דקות ספורות אחרי שנשמעה הבוקר הצפירה ברחבי הארץ, פגשה אורלי, יולדת בת 36 מאזור חיפה, את בתה שנולדה ממש בסמוך לאחד הרגעים הטעונים ביותר ביום הזיכרון: "בילינו את שעות הבוקר בחדר הלידה, אבל ממש בסמוך לשעה עשר הבנו שזה אוטוטו הולך לקרות", היא מספרת.
"המיילדת שהיתה מקסימה, עצרה אותי והמשכנו מיד אחרי הצפירה. זו הפעם הראשונה בחיי שאני לא עומדת בצפירה. זו חוויה כל כך לא רגילה ועוצמתית. להביא חיים לעולם בתקופה כזו, ביום כזה, ברגע כזה. פשוט מטורף. הבוקר עבר לי בראש שזה יום השואה. יום עצוב להיוולד בו, אבל מצד שני להביא חיים ביום כזה זו סגירת מעגל אישית ולאומית. מה אומר - יש לי ילדה של תקווה".
פרסום ראשוני: 15:39 , 21.04.20