כמובן שבין שני האפשרויות יש הבדלים מהותיים מבחינת הטיפול ותוחלת החיים הכללית, אך יש חוקים וכללים חשובים שיעזרו להאריך ככל הניתן את חיי הזר המקסים שלכם, וכן יאפשרו לפרחים בעציצים שלכם להיראות ולהרגיש (כן, גם לצמחים יש רגשות!) נפלא ולמלא את הבית שלכם בצבע, ניחוחות ויופי. שוזרת מאחת חנויות הפרחים בחיפה אפילו ציינה שנשיקת בוקר לסחלב יכולה להאריך את חייו.
1 צפייה בגלריה
פרחי חיפה
פרחי חיפה
פרחי חיפה
(צילום: depositphotos)
לפניכם חמישה טיפים לשמירה על העציצים בבית, וחמישה טיפים להארכת חיי הזרים:
זרים- להרחיק משמש ישירה פרחים שכבר נגזמו לא מקבלים מהשמש שום דבר, אלא רק מתכלים מהר יותר. לכן המיקום המתאים ביותר לזרים הוא הרחק משמש ישירה, אך עדיין מקום מספיק מואר על מנת שתהיה בו רמת לחות מתאימה באוויר.
להחליף את המים הפרחים משחררים חומרים מזיקים לתוך המים, לכן חשוב להחליף אותם מדי כמה ימים על מנת ליהנות מהזר לאורך הזמן הארוך ביותר.
לשים חומרי הזנה במים חלק משירותי משלוחי הפרחים מוסיפים את התערובות לזר עצמו – וכדאי להשתמש בהן. ואם אין לכן, אפשר להוסיף כפית סוכר למים, זה יעניק לפרחים חיוניות לכמה ימים נוספים.
להתאים אגרטל נושא חשוב מאוד שאנו נוטים לפספס – אגרטל רחב ונמוך יחסית עשוי להיות הפתרון האופטימלי לרוב סוגי הפרחים, גם אם כלפי חוץ מדובר באפשרות לא אסתטית ביותר, אך אגרטלים צרים ואלגנטיים לא מתאימים לזרים גדולים בגלל שצפוף להם בהם.
לחתוך את הקצוות הקצוות של הפרחים מתחילים להרקיב ראשונים, ובאמצעות גיזום של כמה סנטימטרים מדי מספר ימים (ובפעם הראשונה – עוד לפני ששמים באגרטל), ניתן יהיה להאריך את חיי הזר.
עציצים- להימנע מהשקיית יתר באופן אירוני, לעתים קרובות הצמחים מתים בגלל שהמים המציפים את האדמה, וכך יש יותר מולקולות מים מאשר אוויר, מה שלא מניח ללחות להגיע לשורשים, ובעצם העציצים מתייבשים! לכן, יש להשקות במידה המאפשר שטיפה של משקעי מלחים מהאדמה, ולשמירה על אדמה לחה, אך לא מוצפת.
למצוא את המקום המואר במידה הנכונה לכל עציץ ביתי דרישות משלו מבחינת האור, יש לבדוק את האזורים השונים בבית ולבחור את המקום שבו יש שמש לפחות שעה ביום, ובמידת הצורך להוסיף לחות לאזור באמצעות ריסוס ואידוי.
לבחור דשן מתאים חשוב לזכור שהעציצים הביתיים לא זוכים למעטפת האקולוגית של גינה, לכן יש להעשיר את האדמה בהם בכל מה שצריך על מנת שהעציצים יאריכו חיים.
במידה והצמח מת – לסלק מהבית לפעמים חרף כל המאמצים – הצמח נפטר, ובמקרים אלה (כמו גם עם זרי פרחים), חשוב להוציא את ה"נספים" מהבית בהקדם, על מנת לא ליצור אווירה לא נעימה, וגם להימנע מחומרים מזיקים שמשתחררים מהצמחים המתים.
לא להגזים עם מספר העציצים אמנם קיים המיתוס שאסור לישון בחדר עם עציצים כי הם מייצרים פחמן דו-חמצני. זה נכון רק במידה ויש כמות אדירה של עציצים בבית (לפחות 20), אך בכל דבר יש מידה בריאה, וכדאי להציב כמה עציצים אהובים שיוסיפו חינניות לבית. אנחנו ממליצים להתחדש בעציץ חדש אחת לכמה זמן, במיוחד שהיום ניתן להזמין עציץ לבית ישירות מהאינטרנט, התרשמנו לטובה מחנות הפרחים "פרחי חיפה" בעלת מבחר מרשים של עציצים. כפי שניתן לראות, יש בחלק מהסעיפים דמיון מסוים בין הפרחים והעציצים, בשורה התחתונה – במידה ותדאגו לצמחים בביתכם כראוי, הם יחזירו לכם טובה ויעשירו את העולם שלכם באופן מדהים. עכשיו אתם יודעים את כללי האצבע כיצד לעשות זאת בצורה הנכונה ביותר.