מי לא לוקח הלוואה היום? כל עסק צריך היום גיבוי כספי שיסייע לו באחזקת העסק, אנשים פרטיים גם כן נעזרים בהלוואות כדי לסגור חובות לחדש את הבית. הבעיה צצה כשצצות גם "האותיות הקטנות" של ההלוואה. בדיוק בגלל זה, לפני שאתם חותמים חשוב מאוד להיעזר במחשבון הלוואה.

אילוסטרציהאילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: Depositphotos)

מה זה מחשבון הלוואה

מחשבון הלוואה מאפשר לכם לאמוד את "הנזק" הסופי של לקיחת הלוואה. מחשבון ההלוואה הוא די פשוט ולא צריך להשקיע יותר מכ 2 דקות כדי לקבל את התוצאה הסופית. עליכם יהיה למלא את סכום ההלוואה אותו אתם לוקחים, את תקופת ההלוואה בחודשים, ריבית שקלית ותחזית מדד שנתית.

מהם היתרונות של מחשבון הלוואה?

• להקדים תרופה למכה - הלוואה זה לא משהו שמגיע במפתיע ברוב הפעמים, הלוואה היא משהו שמתבשל יש שאנחנו מגיעים להחלטה ועושים פעולה. כאן נכנס התפקיד של מחשבון ההלוואה, בעזרתו תוכלו להתארגן כלכלית כדי לעמוד בסכום ההלוואה הכולל ולהחזיר אותו בשלמותו בתום התקופה.
• לראות אופציות נוספות - בעזרת מחשבון הלוואה ניתן לראות איזו הלוואה יותר "משתלמת" לנו. האם עדיף לנו להחזיר את ההלוואה באופן חודשי, האם עדיף לפרוש את ההחזרים לכמות חודשים גדולה או קטנה והאם בכלל משתלם לנו לקחת את ההלוואה.
איך זה עובד?
לאחר שהזנתם את כל הנתונים תקבלו שתי תוצאות - התוצאה הראשונה היא הסכום שתשלמו בסוף תקופת ההלוואה כולל הקרן והריבית. התוצאה השנייה שתקבלו היא ההחזר החודשי לאורך כל תקופת ההלוואה. חשוב לציין, כאשר מדובר על הלוואות חברתיות ניתן להחזיר את ההלוואה רק באמצעות החזרים שוטפים.

מי יכול לקחת הלוואה?

יש הלוואות שהן יותר מסובכות ודורשות פרוצדורה ארוכה יותר כדי להגיע לחישוב ההלוואה, במקרים כאלה עליכם יהיה לעבור דירוג אשראי כדי לחשב את סכום הריבית אותה תצטרכו להחזיר. מצד שני, יש הלוואות שהן הרבה יותר זמינות כמו הלוואה לכל מטרה שהריבית שלה לא משתנה בהרבה ממקום למקום וכך תוכלו לחשב את הסכום הסופי אותו תצטרכו להחזיר. בכל מצב, ברגע שאתם יודעים מהי הריבית שלכם, מומלץ להיעזר ישר במחשבון הלוואה ולא להסתמך במאה אחוז על מה שאמרו לכם.

לסיכום

מחשבון הלוואה הוא דבר שכל אדם שלוקח הלוואה צריך להכיר. הלוואות הן מצרך די פופולרי היום, אבל תמיד מומלץ להימנע מלקיחת הלוואה כל עוד עומדות בפניכם אפשרויות אחרות. שימו לב שאתם מזינים נכון את כל הפרטים כדי לוודא שבאמת הסכום שרשום הוא הסכום הנכון. בעזרת מחשבון הלוואה אתם יכולים לבדוק את האופציה שיכולה לצמצם לכם את ההוצאות למינימום. זכרו, כאשר אתם לוקחים הלוואה, תקחו בדיוק את הסכום אותו אתם צריכים ולא לקפוץ מעל הפופיק… קל מאוד לקחת הלוואה, לא כל כך פשוט להחזיר.
אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל