מערת נמר
בשנות ה-50 נפתחה מערת הנמר למטיילים ואם עוד לא יצא לכם להגיע אליה, יש לכם הזדמנות לגלות את המערה הקסומה שאמנם נמרים כבר לא תמצאו בה, אבל כן אפשר ליהנות מהאוויר הקריר, נטיפים, זקיקים וגם עטלפים. ואיפה הנמר שעל שמו קרוייה המערה? נמר הגליל היה אחד משלושת תת המינים של הנמר שחיו בישראל והגדול שבהם. לאורך השנים, אוכלוסיית הנמרים הלכה והתדלדלה. מספרים, שהאחרון שפגש את הנמר, בסביבות שנות ה-60, נאלץ להתעמת איתו ובעקבות כך נקטעו שלוש מאצבעותיו. למקום הוזעקו שוטרים אשר ירו בנמר. אורכו של הסיור במערה, שמיועד למיטבי לכת, הינו כשעתיים בממוצע. יש להצטייד בפנסים. WAZE: מערת הנמר.
מערת נמר ונחל נמר. צילום: אפי שרירמערת נמר ונחל נמר. צילום: אפי שריר
מערת נמר ונחל נמר. צילום: אפי שריר
(מערת נמר ונחל נמר. צילום: אפי שריר)
מערת אורנית בכרמל
אם אתם מחפשים טיול שמתאים גם לילדים, מערת אורנית היא מקום מומלץ יותר. אורכו של המסלול כשעתיים בממוצע והוא כולל סיור באולמות חשוכים ומוארים המרכיבים את המערה בהם ניתן לצפות בעטלפים השוכנים במקום. יש להצטייד בפנים. WAZE: מערת אורנית.
מערת אורנית. צילום: אלעד גרשגורן מערת אורנית. צילום: אלעד גרשגורן
מערת אורנית. צילום: אלעד גרשגורן
(מערת אורנית. צילום: אלעד גרשגורן )
יער עופר
נקודת חמד באזור הכרמל המתאימה לסיורי משפחות. היער הירוק כל ימות השנה יספק לכם נקודות תצפית המשקיפות אל החוף. ביער תוכלו למצוא מגוון מסלולי הליכה, חלקם מיועדים גם לרוכבי אופניים וכמובן אזורים לפיקניק. WAZE: חניון מרכז מיר"ב.
יער יתיר
אחד היערות הגדולים של ישראל נמצא דווקא בנגב. את יער יתיר נטעה קק"ל בשנות ה-60 והיום ניתן ליהנות מ-40 אלף דונם של סוגי עצים שונים, ביניהם אורן, ברוש, אקליפטוס, אשל וגם שיטת הנגב, שיזף ועוד. דרך יער יתיר כוללת מסלול באורך 9 קילומטרים החל ממוצדת היערנים ועד מבוא הר עמשא. במקום חניוני נופש המתאימים לפיקניקים וגם מצפור ילדי ישראל המספק תצפית יפה על חלקיו המזרחיים של יער יתיר. WAZE: יער יתיר.
בית הקשתות
בית הקשתות הינו מהתקופה הרומית ומורכב מבריכה מקורה המוקפת בקשתות ובאר עמוקה שאפילו ניתן לשחות בה. הכניסה לבריכה היא באמצעות זחילה, אבל אין חובה להיכנס אליה וניתן ליהנות גם מפינות חמד ירוקות בהן ניתן לשבת וליהנות מפיקניק. WAZE: בית הקשתות, ירוק שביל התמר.
בית הקשתות. צילום: אדווה חוליבית הקשתות. צילום: אדווה חולי
בית הקשתות. צילום: אדווה חולי
(בית הקשתות. צילום: אדווה חולי)