הבוקר (שבת) נפתחה הליגה של הספורט המוטורי באיחור עקב מגיפת הקורונה. מי שיתחרה שם זו השנה השלישית הוא אלרואי בן ה-11 מקרית מוצקין, בנם של אורלי ושחר (גל) אברג'ל, שרוכב על אופנוע שטח מגיל ארבע וכיום מתחרה מוטוקרוס מקצועי במסלול בוינגייט.
האופנוען הצעיר בקריות אלרואי אברג'להאופנוען הצעיר בקריות אלרואי אברג'ל
מייצג בכבוד את הקריות. אלרואי אברג'ל
(צילום: פרטי)
"אלרואי הוא היחיד מבין תושבי הקריות שמתחרה בספורט מוטורי מקצועי", מספר לנו האב הגאה שחר שמגיע איתו לכל התחרויות. "אני רואה שם אנשים מכל הארץ, מהקריות אין אפילו אחד. רוכב בוגר אני מכיר אחד מחיפה. אז אנחנו בעצם היחידים שמייצגים את האזור". שחר בעצמו התחרה בעבר בתחרויות עד שפרש לפני ארבע שנים ואף זכה במקום השלישי בתחרות בקיסריה ב-2013.
למה זה נגמר?
"שברתי את היד והבנתי שאני לא אוכל לצלם, מתוך אחריות ללקוחות שלי פרשתי. היום אני רוכב בשביל הפאן. את האופי התחרותי אני משקיע בעיקר באלרואי".
אלרואי התחיל כשהיה בגן, הוא התעניין באהבה המשפחתית לדו גלגלי, ואז האבא קנה לו אופנוע ליום הולדת 4 ומשם הכל היסטוריה. אלרואי סיים את הליגה ב-2019 במקום החמישי מתוך 19 רוכבים.
שחר, מה אתה צופה לו השנה?
"אני מאמין שהשנה הוא יהיה בין שלושת הראשונים. הפתיחה תהיה קשה כי השנה הוא מתמודד עם גילאים גדולים ממנו, אבל אני בטוח שהוא יסגור את הפער ויגיע לשלושת הגדולים.
"אני רואה אותו בתוך חודשיים במקום השלישי. אני מאמן אותו מאוד חזק. אמש (חמישי) היה לו אימון עם ולאד המאמן האישי שלו שהגיע מלטביה במיוחד.
"ביום שישי מנוחה ושבת נפתחת הליגה. אנחנו במשפחה מתרגשים מאוד, ואני מאמין שיגיעו 1,500 איש לצפות בזה זה כמו הפנינג. אני אגיע עם אשתי אורלי והילדים".
גם אלרואי לא הצליח להסתיר את שמחתו מהחזרה לשגרה.
אלרואי,  אתה רק בן 11 וכבר נחשב רוכב אופנוע מקצועי, מה אומרים החברים בכיתה?
"כל הילדים חושבים שזה כמו לרכוב על אופניים חשמליים. אני מסביר להם שזה עולם ושזה מסוכן. כולם מפרגנים וגם תומכים, המורים והמנהלת יודעים שאני בליגה ומבינים שיש ימים שאני לא מגיע בגלל תחרות וכולם תומכים".
הקורונה עיכבה לך את הליגה, עד כמה זה בער לך בעצמות?
"אני ממש התגעגעתי, גם הילדים האחרים. אנחנו מתכתבים כל הלילה בקבוצת וואטסאפ בהתרגשות מהפתיחה. אני מתרגש מאוד מהתחרות ורוצה שזה יתחיל כבר".
מה אתה מאחל לעצמך בתחום בשנה בקרובה?
"לחזור עם גביע הביתה. יש אדרנלין מטורף כשאני על קו הזינוק אני מתרגש בכל פעם מחדש. אני מתאמן חזק והשנה השאיפות שלי גבוהות לעמוד על הפודיום".
"סבא שלי שמעון אברג'ל היה רוכב אופנועים", סיפר האב שחר מהיכן הגיע החיידק. "היום הוא בן 88 ולא מפסיק לדבר על אהבתו לדו גלגלי. תמיד הוא מספר לאלרואי סיפורי רכיבה. אחריו המשיך אח של אבא שלי, משה אברג'ל, שהיה נהג ממש מוכר בקריות. אם בימים שלהם היו תחרויות רשמיות, אני בטוח שהם היו מוכרים מאוד בתחום. תכלס אני הראשון במשפחה שנכנס לתחום המוטורי באופן רשמי בתחרויות ארציות בוינגייט".
אלרואי משך את תשומת הלב של חנות האופנועים "הוט פיסטון" בקריות. הבעלים גל שרקי, שרכב עם האבא בעבר, החליט שהוא דואג לילד ומסדר לו את האופנוע, הכל בחינם, אם זה צמיגים, פילטרים, שמנים. או במילים אחרות אלרואי מצא ספונסר שמאמין בו כבר בגיל עשר.
האופנוען הצעיר בקריות אלרואי אברג'להאופנוען הצעיר בקריות אלרואי אברג'ל
"מתרגש בכל פעם מחדש". אלרואי אברג'ל בתחרות האחרונה
(צילום: פרטי)
יש עוד ילדים במשפחה שנדבקו בחיידק?
"אחריו רצה גם מתנאל בן ה-7 להיכנס לתחום, הוא החל לרכוב כשהיה בן ארבע, אבל לפני כמה חודשים אורלי הכריחה אותי למכור לו את האופנוע. אלרואי נפצע לפני חצי שנה, ואשתי שמה ברקס על ההמשך של מתנאל כי הוא קצת פחות מקשיב וזהיר. היא אמרה לי: 'אין סיכוי שבבית יהיו שלושה רוכבי אופנועים. גם ככה אני לא ישנה בגלל שניים, אז הגעתי למסקנה שהיא צודקת ומכרתי את האופנוע שלו".
ואתה רוכב עדיין להנאתך?
"לאחרונה קניתי אופנוע דו שימושי, ואני רוכב עם חברים מדי פעם".
זה ענף יקר, זה ישתלם כלכלית לעתיד?
"זה ענף יקר מאוד. כל יציאה למסלול בוינגייט עולה לנו לפחות 1,000שקל. אם אנחנו רוצים להיות שם פעמיים כדי להתאמן ועוד תחרת בשבת, זה כבר יוצא 3,000 שקל בשבוע וזה לפני דלק, ארוחות, תיקונים קטנים ועוד. כסף מהספורט הזה יש רק בחו"ל. בישראל זה יותר בשביל התשוקה והאהבה לתחום".
מה נאחל לך?
"בריאות קודם כל, ושאלוראי יביא איתו את הגביע של המקום הראשון. אני בטוח שזה יקרה".
פרסום ראשוני: 08:15 , 30.05.20