עם סמליות אי אפשר להתווכח: במשך כל התקופה בה מנכ"ל נוף הגליל גיל ברעם לא היה בארץ הקבוצה לא ניצחה - ספגה שתי תבוסות והשיגה תוצאת תיקו. ברעם חזר השבוע מארה"ב וגם הקבוצה חזרה לעצמה עם ניצחון גדול על בית"ר תל אביב/בת ים בתוצאה 0:5. היו"ר רוני ליקוורניק מרוצה, גם ראש העיר רונן פלוט יכול להיות מרוצה.
ליעד אלמליח. ההגנה לא ספגה (צילומים: שרון צור)ליעד אלמליח. ההגנה לא ספגה (צילומים: שרון צור)
ליעד אלמליח. ההגנה לא ספגה (צילומים: שרון צור)
שגיא מלול. משחק בלי לספוגשגיא מלול. משחק בלי לספוג
שגיא מלול. משחק בלי לספוג
נוף הגליל "התפוצצה" על היריבה הצעירה והכישרונית במשחק שהיה דו קרב על מקום בפלייאוף העליון. הניצחון שיפר את מעמדה של הקבוצה בטבלה וגם את יחס השערים שחזר להיות חיובי: +1. כידוע, יחס שערים טוב בליגה צפופה שווה עוד נקודה.
זה היה משחק טוב של נוף הגליל. אפשר להגיד שהכול הלך לה בו בקלות. הקבוצה פתחה בהרכב הבא: שגיא מלול, ליעד אלמליח, לב כהן, אחמד קסום, קובי מור, פדרו פטארצי, רועי שוקרני, ים כהן, מחמוד ג'אבר, יובל אבידור ודייויד בויסן. המאמן איתי מרדכי שינה שיטה ועבר לשחק 2-4-4. רביעיית הקישור עמדה בפריסה של פטארצי אחורי ולפניו שלושת קשרים – שוקרני מימין, כהן באמצע וג'אבר משמאל.
רועי 'הסביבון' שוקרני (צילום: שרון צור)רועי 'הסביבון' שוקרני (צילום: שרון צור)
רועי 'הסביבון' שוקרני (צילום: שרון צור)
חגיגת השערים החלה מהקשר רועי שוקרני, שכבש את הראשון. אחריו כבשו יובל אבידור, בת ים הוסיפה שער עצמי ובמחצית השנייה כבשו ים כהן וגיא דהן (דהן אחרי כיבוש השער רץ לחבק ולנשק את מנהל הקבוצה 'האיש והנשמה הגדולה' שרון סויסה). המאמן מרדכי ביצע שלושה חילופים: גיא דהן נכנס במקום בייסון; עודד צ'וקול נכנס במקום אבידור; תומר סויסה החליף את כהן.
המעקב אחרי דייויד בויסן: לא הרשים במשחק. החמיץ שני מצבים הבקעה שמהם היה חייב לכבוש. יש לו מהירות, אבל הוא לא מספיק אגרסיבי. אפשר אפילו להגדיר אותו רך מדי. ובכל זאת, צריך לציין שלא שיחק הרבה העונה עד שהגיע לנוף הגליל. אחרי שני משחקים אפשר להגיד שימי החסד שלו נגמרו. בגדול, לא היתה סיבה להביא עוד שחקן התקפה. עדיף להריץ את שחקן הבית עודד צ'וקול.
איתי מרדכי ועוזרו מנו הרוניאן (צילום: שרון צור)איתי מרדכי ועוזרו מנו הרוניאן (צילום: שרון צור)
איתי מרדכי ועוזרו מנו הרוניאן (צילום: שרון צור)
מנהל הקבוצה שרון סויסה. חגג שער עם גיא דהןמנהל הקבוצה שרון סויסה. חגג שער עם גיא דהן
מנהל הקבוצה שרון סויסה. חגג שער עם גיא דהן
מצטיין המשחק: המגן הימני אחמד קסום. אחרי חודשים ארוכים מחוץ למעגל המשחקים בגלל פציעה הוא חזר ועשה קאמבק מרשים שהוכיח עד כמה הוא חוליה חשובה במערך של הקבוצה, כמה היה חסר בפלייאוף העליון בסוף העונה שעברה וכמה יש לו לתרום בעונה הזו. בהגנה לא עברו אותו ובהתקפה הוא היה דינמי מאוד עם הרבה פעולות טובות. אחת מהן – בישל את השער לים כהן.
נקודה לציון: בית"ר תל אביב/בת ים היא קבוצה שמניעה כדור ועם שחקנים צעירים מאוד. המאמן איתי מרדכי ביקש משחקניו שני דברים עיקריים - תהיו אגרסיביים ותלחצו גבוה. שתי ההוראות האלה, שיושמו היטב על ידי השחקנים, הובילו לניצחון. נוף הגליל קיבלה במשחק הזה לא פחות מאשר חמישה כרטיסים צהובים והלחץ במחצית של הקבוצה היריבה גרם לאחרונה לאבד הרבה כדורים (בעילוט כידוע, משטח הדשא מקשה מאוד להניע כדור). נוף הגליל ביטלה את היריבה שלה ובתום המחצית הראשונה המשחק כבר היה גמור.
אחמד קסום. קאמבק מושלםאחמד קסום. קאמבק מושלם
אחמד קסום. קאמבק מושלם
המנכ"ל גים ברעם והיו,ר רוני ליקוורניק. יש סיבה לשמוחהמנכ"ל גים ברעם והיו,ר רוני ליקוורניק. יש סיבה לשמוח
המנכ"ל גים ברעם והיו,ר רוני ליקוורניק. יש סיבה לשמוח
הערה: החלוץ הצעיר עידן גולן לא נכלל בסגל למשחק. בסיטואציה שנוצרה, בה צורפו בחלון העברות שלושה שחקנים נוספים, זה עלול לקרות לו גם במשחקים הבאים. יש לציין כי הובטח לשחקן, טרם הגעתו, כי הוא יקודם העונה ויקבל את הבמה לפרוץ.
המחאה: אוהדי הקבוצה הניפו שלט ביציע עליו נכתב: 'איתי מרדכי תתפטר, שוקרני ואיור של לב אדום'. גם למרות המשחק הטוב האוהדים קראו למרדכי להתפטר. זה לא סוד שאין חיבור בין המאמן לאוהדים ולרובם יש המון טענות והשגות בנוגע להתנהלות המקצועית בעונה הזו. חומר למחשבה לראשי הקבוצה לעונה הבאה.