מדליית ארד לטומי ארשנסקי בן ה־21 מקרית ים באליפות אירופה בג'ודו, שנערכה בבודפשט שבהונגריה.
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק
לארשנסקי, שהיה מדורג רביעי באליפות, היה זה הישג שיא בקריירה שלו, אחרי שניצח באיפון בקרב על הארד את יאניסלב גרצ'ב הבולגרי (אלוף אירופה עד גיל 23) במשקל עד 60 ק"ג.
את הדרך למדליה עשה הג'ודוקא הקרייתי אחרי שגבר על נונו קרבאליו הפורטוגלי ועלה לרבע הגמר. ארשנסקי השיג יוקו בשלב מוקדם, ולאחר 1:36 דקות זרק את יריבו באיפון יפהפה. ברבע הגמר הפסיד ארשנסקי לאשלי מקנזי הבריטי באיפון לאחר 1:26 דקות וירד לבית הניחומים.
ארשנסקי פתח את בית הניחומים בניצחון באיפון על פאבל פטריקוב הצ'כי ועלה לקרב על המדליה, שם כאמור, הוא ניצח את הבולגרי.
ארשנסקי, שהקדיש את המדליה לאביו פבל המשמש כמאמנו האישי, אמר: "לאבא יש חלק גדול בהצלחה שלי. הוא זה שגידל וטיפח אותי מגיל צעיר מאוד, ויש לו מניות רבות במדליה הזו".
עוד הוסיף: "המטרה הראשונה הייתה לזכות במדליה וזה הלך טוב. קצת חבל שהפסדתי לאנגלי, אבל אני שמח שסיימתי שלישי, וזה לא משהו שאפשר לזלזל בו. זו הפעם הראשונה שאני על הפודיום ואני שמח שעשיתי את זה אחרי תקופה לא טובה, שהייתה לי אחרי האולימפיאדה. הגעתי לאליפות פצוע בכתף ובקרסול אבל שאבתי הרבה כוחות ואנרגיה מאורן סמדג'ה, מאמן הנבחרת, שהאמין בי והתעקש שאגיע לתחרות".
הח"כ הטרי יואל רזבוזוב, ג'ודוקא לשעבר, שגדל אף הוא בקרית ים, והעניק לארשנסקי את המדליה, אמר: "טומי הוא עולה חדש צעיר מהקריות, שהצליח לרגש את המשלחת הישראלית ואותי עם מדליית הארד. הוא תקווה אולימפית לריו, ולא סתם ערכתי את ההפגנה לאפשר לו לצאת ללונדון, מתוך ידיעה שהניסיון שיצבור יקדם אותו".
היעד הבא של ארשנסקי יהיה בעוד חודש בתחרות המאסטר, שתתקיים ברוסיה, ובה ישתתפו 16 הטובים בעולם. לאחר מכן יחל להתכונן לאליפות העולם שתיערך באוגוסט בריאו.
בעקבות הזכייה יקבל ארשנסקי מענק מיוחד של 25,000 שקל מהקרן המשותפת של הוועד האולימפי בישראל, מינהל הספורט ומועצת ההימורים.