"עברתי בשנה האחרונה טלטלה מאוד גדולה, שגרמו לי לחשוב על פרישה מפעילות", כך סיפרה השבוע ענת זימין בת ה-16 ממכבי ביאליק, שנחשבת לאחת השחייניות הטובות בארץ לגילה.
זימין, שלפני מספר חודשים חזרה לארץ מהקולג' בארצות הברית, הסבירה: "הייתי ממש על הפנים. לא היו לי תוצאות טובות ולא היה לי לאן לפנות. הייתי שייכת לאגודת השחייה בבת ים, אבל לא היה מצב שהייתי חוזרת לשם, כי לא היו לי תנאים, והיחס שם היה ממש לא לעניין".
זימין, תלמידת כיתה י"א באורט ביאליק, ציינה כי הטלטלה מבחינתה לא הייתה רק בחייה הספורטיביים. "גם החיים מסביב, לעבור להתגורר ממשפחה למשפחה, גרמו לי לחוסר שקט ולמצב של חוסר ידיעה לגבי העתיד. אם לא הייתי מגיעה לביאליק ומוצאת שם את האוזן הקשבת של המאמן ערן גורל, לא הייתי נשארת בתחום ומודיעה על פרישה".
לדבריה, ביאליק מבחינתה הייתה קרש הצלה להמשך הקריירה. "המטרה הראשונה שלי עם חזרתי מארצות הברית הייתה להשיג את הקריטריון לאליפות אירופה לנוער, שהייתה בקיץ האחרון בפראג. המטרה הושגה למרות שלא השגתי את התוצאות הטובות שהשגתי בשנים קודמות".
ככל שחלף הזמן היא הצליחה להשתקם מקצועית, והתוצאות מבחינתה לא איחרו לבוא. "זה החל בתחרויות המכביה, ולשיא הגעתי באליפות ישראל בקיץ האחרון שבה נבחרתי לשחיינית המצטיינת לגילאי 16. רשמתי שיאיים אישיים וזכיתי בארבע מדליות זהב לגילאים שלי, ובנוסף זכיתי במדליית זהב ובשתי מדליות בכסף בבוגרות. האליפות הזו החזירה לי את הביטחון ואת האמונה בעצמי".
היעד הבא של זימין הוא להשיג את הקריטריון לאליפות אירופה לבוגרים במשחה 200 מעורב ו-100 פרפר. "החלום שלי זה להגיע לאולימפיאדה", אומרת זימין, "אבל אני לא חושבת כרגע כל כך רחוק".