הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה אישרה לאחרונה שינוי תב"ע (תכנית בניין עיר) בבניין ברחוב גושן, בקרית מוצקין, שיאפשר שילוב של מגורים, תעסוקה ומסחר, תוך הקטנה של החלק למגורים.
2 צפייה בגלריה
קומת הקרקע תיועד למסחר בחזית הרחוב. המגרש הריק ברח' רוקח במוצקין
קומת הקרקע תיועד למסחר בחזית הרחוב. המגרש הריק ברח' רוקח במוצקין
קומת הקרקע תיועד למסחר בחזית הרחוב. המגרש הריק ברח' רוקח במוצקין
(צילום: אדי גל)
בשנים האחרונות הפך רחוב גושן, ללא הכוונה של גורמי התכנון, לרחוב שבו שילוב של תעסוקה ומסחר, לצד המגורים. מרפאות, משרדי רואי חשבון ועורכי דין נפתחו בזה אחר זה, מבלי שהנושא הוסדר תכנונית.
קראו עוד >>
לאחר שהתופעה הפכה לעובדה מוגמרת, החלו רשויות התכנון ללכת לקראת היזמים, ומאשרים עוד ועוד פרויקטים שמשלבים שימושים רבים, תוך הקטנת החלק למגורים.
כזכור, בחודש אוגוסט השנה אושרה הקמת מבנה שמשלב מגורים עם תעסוקה במרכז העיר מוצקין. התוכנית מתייחסת למגרש ריק בגודל דונם, ברחוב רוקח, וכוללת מבנה בן 7 קומות ובו 20 יח"ד. הוועדה דחתה התנגדויות שטענו כי התוכנית משנה את אופי האזור.
2 צפייה בגלריה
שדרות גושן
שדרות גושן
שדרות משה גושן
(צילום: נחום סגל)
הפרויקט החדש, ברחוב גושן 87, עבר שיפוץ מכוח תמ"א 38 ועמד להיות בניין בן שש קומות עם עשר יחידות דיור. לאור בקשת היזם, אישרה הוועדה שינוי בתוכנית, תוך היתר לקומה שביעית מעל קומת עמודים. בקומת הקרקע של הבניין החדש, שפונה לרחוב גושן, יהיו חניות. בשלוש הקומות מעל יהיו משרדים ובארבע האחרונות יהיו דירות, שמספרן ירד מ-10 ל-8.
לתוכנית לא הוגשו התנגדויות, והוועדה המחוזית אישרה את התוכנית. עם זאת, קבעה כי תאגיד המים והביוב של מוצקין חייב לקדם בהקדם הקמת תחנת שאיבה חדשה, שאמורה לשרת פרויקטים של התחדשות עירונית בחלקים הוותיקים של העיר, שהתשתיות שלהם לא בנויות להגדלה משמעותית במספר התושבים המתגוררים בהם.
פורסם לראשונה: 15:35, 30.11.21