ללא עתודות קרקע משמעותיות, תחומה מכל כיווניה, התחדשות עירונית היא האפשרות העיקרית לבינוי עירוני חדש בקרית ים. ראש העירייה, דוד אבן צור, מאמין כי בזכות ההתחדשות העירונית, העיר תשנה את פניה. במקום מבנים ותיקים, אשר חסרים בתשתיות וסובלים מרמת תחזוקה נמוכה, יבוא הבינוי החדש ואיתו שיפור באיכות החיים לאוכלוסייה הקיימת וחדשה.
1 צפייה בגלריה
הפרויקט ברח' גלעד
הפרויקט ברח' גלעד
הפרויקט ברח' גלעד
(הדמיה: חברת גלבוע)
בקרית ים פועלת המינהלת להתחדשות עירונית הצפונית בישראל, אשר תפקידה לסייע לקדם את מדיניות ההתחדשות מול משרדי הממשלה ושותפים נוספים. אבן צור: "החלטנו לקחת את זה לידיים שלנו, אחרי ששנים רבות התושבים שלנו נתקלו בהבטחות שווא. קרית ים גובלת בחוף ים, נגישה תחבורתית, נוחה להתמצאות, וחלק ממטרופולין חיפה. תוך זמן קצר הפעולות היזומות שלנו יביא
ו עוד ועוד שחקנים משמעותיים לשטח, כמו בניית השכונה החדשה גלי ים ורכישת שטחים נוספים לבנייה בסכומים חסרי תקדים. בנוסף לכך, פרויקטים של תמ"א 38 מתקדמים בעיר, כמו למשל הפרויקט של חברת גלבוע שגם זכה בפרס על התכנון והתחיל לא מזמן ברחוב גלעד".
דניאל פלג, מנהל המינהלת: "קרית ים מובילה במספר המתחמים המקודמים לפינוי-בינוי. אנחנו מתמודדים עם אתגרים רבים, בהם מגבלות גובה, ובמציאת פתרונות לחידוש כלל התשתיות הציבוריות. כשקבלן מגיע לשטח הוא עובר דרכנו, ומקבל מאיתנו מידע מקצועי, ומה הוא צפוי להידרש בקידום פרויקט".
יובל ברנוב, מהנדס העיר: "כיוון שאנחנו המנוע העיקרי שמוביל את תהליכי ההתחדשות העירונית, יש לנו אפשרות להוביל תוכניות אב ותוכניות מדיניות כוללות, שקובעות איך העיר תיראה גם בעוד 10, 20 ו-30 שנה".
לעידכונים: נדל"ן קריות