יחידת השיטור העירוני בקרית ביאליק הוזעקה הערב (חמישי) בעקבות אירוע של התעללות בבעלי חיים. להציל כלב שהושאר בתוך רכב נעול בחניית הקריון.
כלב נשכח ברכבכלב נשכח ברכב
בעלת הכלב תיקנס
(צילום: באדיבות עיריית קרית ביאליק)
עוברת אורח ערנית הבחינה בכלב שהושאר בתוך רכב נעול בחניית הקריון. צוות השיטור העירוני הגיע למקום ונפגש עם המתלוננת, אשר הצביעה על הרכב בו הכלב נמצא. בתוך הרכב במושבים הקדמיים ישב כלב קטן כשראייתו מעורפלת.
כלב נשכח ברכבכלב נשכח ברכב
הכלב נמסר לידי בעליו
(צילום: באדיבות עיריית קרית ביאליק)
הצוות ניסה לאתר את בעלי הרכב אך ללא הצלחה. לאחר דיווח לקצין תורן הוחלט לשבור את החלון. הפקחים ניפצו את החלון הקטן הימני אחורי, ובעזרת עובר אורח שהיה במקום הצליחו לפתוח את הדלת של הרכב ולהוציא את הכלב. עוברי אורח נתנו לכלב מים, ולמקום הוזמן וטרינר.
כלב נשכח ברכבכלב נשכח ברכב
חלון הרכב נופץ
(צילום: באדיבות עיריית קרית ביאליק)
בעזרת הווטרינר אותרה בעלת הכלב שהגיעה למקום. הכלב נמסר לידיה ופרטיה נלקחו להמשך טיפול.
בעלת הכלב תיקנס על ידי העירייה. גובה הקנס יוחלט על ידי היועץ המשפטי של העירייה. יצוין, כי אם האזרחים שהיו במקום יגישו תלונה במשטרה, התיק יטופל גם בפן הפלילי.
כזכור, משרד החקלאות הגיש הגיש ביום רביעי שעבר כתב אישום נגד בעלת כלב מסוג פודל שהשאירה את כלבה בקיץ שעבר נעול ברכב בחניון איקאה, באופן המסכן את חייו. גם באותו מקרה, עובר אורח ערני דיווח על המקרה.
"הלכתי רק להחליף סדינים באיקאה", הסבירה בעלת הכלב אשר מואשמת בעבירה של החזקת בעל חיים מבלי לספק לו את צורכי מחייתו, לדאוג לבריאותו ולמנוע התעללות בו וכן בעבירה של החזקת בעל חיים במרחב מחיה שאינו מאוורר ומבלי לספק לו מי שתיה זמינים. היא עדיין לא ענתה על כתב האישום נגדה.
פרסום ראשוני: 20:37 , 30.07.20