תושבי קרית מוצקין מדווחים כי פעילים חברתיים הסתובבו בשבועות האחרונים בשכונות בעיר והחתימו תושבים על מסמך הקורא לגבות תשלום בכניסה לחי פארק.
1 צפייה בגלריה
"גן ציבורי מיוחד". החי פארק
"גן ציבורי מיוחד". החי פארק
"תשלום מלא עבור תושבי חוץ". החי פארק
(צילום: נחום סגל)
"הגיעה פעילה למשכנות אומנים וביקשה מאיתנו לחתום על מסמך, לפיו אנחנו בעד שהכניסה לחי פארק תהיה בתשלום מלא עבור תושבי חוץ, ובתשלום מופחת עבור תושבי מוצקין. לא ציינו מחירים. שיכנעו את התושבים שזו הדרך הטובה ביותר לשמור על המקום, וחלק גם חתמו. אבל אחרי שהלכו, היה ויכוח בין התושבים שהתנגדו לקריאה הזו, כי מדובר בפארק ציבורי, שעל פי חוק צריך להיות פתוח לציבור".
קראו עוד >>
אלי בן חמו חתם על המסמך. "הגיע זוג צעיר שעבר והחתים את התושבים, ואני נעניתי ברצון וחתמתי. הייתי בין מקימי החי פארק, ואני זוכר היטב כיצד הוא הושחת בהתחלה, כשהכניסה הייתה חופשית. לאחר מכן הוחלט להכניס תושבי חוץ בתשלום ותושבי מוצקין בחינם, אך זה לא עזר לפתרון הבעיה. לכן הוחלט לגבות 25 שקל מתושבי מוצקין ו-50 מתושבי חוץ, ורק אז המקום נשמר, ולכן אני בעד שהרעיון הזה יימשך".

החלטת מבקר המדינה

כזכור, בעקבות תלונת תושב למבקר המדינה על גביית תשלום בכניסה לפארק, נערכה בדיקה שבסופה לא התקבלה עמדת העירייה. מבקר המדינה קבע כי החל מ-1 בינואר 2021, עיריית קרית מוצקין תידרש לאפשר כניסה ללא תשלום לפארק במשך כל שעות היום, ותוכל לגבות כניסה רק עבור כניסה לגן החיות.
בעקבות הקביעה הגישה העירייה לוועדה המקומית תוכנית לשינוי ייעוד הקרקע במתחם מ'פארק עירוני' ל'אטרקציה תיירותית'. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה המליצה על הפקדת התוכנית בוועדה המחוזית, והאופוזיציה הגישה לכך התנגדויות. ההחלטה טרם התקבלה, ועד שתתקבל, על החי פארק להישמע להחלטת המבקר.

מרעה ליעלים

אולם לאחר סגרים ארוכים, תושבים שהגיעו לבלות בפארק גילו כי למתחם הפארק שמחוץ לגן החיות הובאו יעלים.
התושב שפנה מלכתחילה למבקר המדינה אמר: "הגדילו כביכול את גן החיות על כל שטח הפארק, כדי לטעון כי כעת כל המקום הוא גן חיות, ולכן מותר לגבות כניסה".
נכון להשבוע, היעלים אינם שם.
אחראית המכירות בחי פארק הבהירה השבוע בשיחה ל"ידיעות המפרץ": "היעלים הועברו, ולכן כעת עלות הכניסה לפארק ולחי פארק היא בתשלום של 55 שקל לתושבי חוץ ו-25 שקל לתושבי מוצקין, במהלך כל שעות פעילות החי פארק. החל מהשעה 18:30 גן החיות נסגר, ורק אז הכניסה לפארק הינה ללא תשלום".
תושב נוסף הסביר: "אף אחד לא קיבל את המסמך לידיים שלו, וגם לא העתק. אני חושב שכל החתימות על המסמך זה ניסיון להכשיר משהו שהוא לא חוקי, שהוא גם בניגוד לקביעת מבקר המדינה. תושבי קרית מוצקין זכאים לבלות בפארק הזה בכל שעות היום ללא תשלום אם אין ברצונם לבקר בגן החיות".