תושב הקריות (53) נעצר בחשד כי גרם נזק לרכוש בבית, תקף את אשתו ואיים עליה באמצעות אקדח. מעצרו הוארך ביומיים ובתחילת השבוע הוא שוחרר בתנאים מגבילים.
1 צפייה בגלריה
אקדח
אקדח
"האישה חוששת לחייה"
(צילום: shutterstock)
ביום שישי האחרון, בשעת לילה מאוחרת, התפתח ויכוח בין בני הזוג, במהלכו, תקף החשוד את בת זוגו, איים על משפחתה ואף איים עליה באמצעות אקדח, אותו הוא מחזיק ברישיון.
בדיון בהארכת מעצרו של החשוד טען נציג המשטרה, כי מדובר במספר אירועים הנמשכים על פני כמה חודשים. לשאלת בא כוח החשוד מדוע רק עתה הוגשה התלונה, השיב נציג המשטרה: "האישה חוששת לחייה. להמשיך לחיות ככה מהווה קושי, לכן הגישה תלונה", השיב.
הסניגור ביקש לשחרר את מרשו לחלופת מעצר. "החשוד הפסיק לעבוד בעקבות הקורונה ונקלע למצוקה כלכלית גדולה. התפתח ויכוח מי ישלם את שכר הדירה. הם נעזרים בשבעת ילדיהם, והמתלוננת לא הסכימה לשלם את השכירות ממשכורתה, ובעקבות כך עברה להוריה", אמר.
"התלונות הינן מזה זמן רב. חברי מאשר כי בשלב זה אין דבר המאשש את התלונות. האישה עברה לגור בבית אחותה וניתן שיהיה אצל ילדיו בקריות למשך מספר ימים, לאור העדר עבר פלילי ולאור החלופה נבקש לשחררו".
המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של הבעל ב-7 ימים. אולם שופט בית משפט השלום בחיפה, נג'מיל נאסר, האריך את מעצרו ביומיים בלבד. "הפירוט שמוסרת המתלוננת בעדותה לגבי האירועים מפורט דיו ומקים חשד סביר, כאשר בחלק מהמקרים נטען כי נעשה איום בעזרת אקדח בו מחזיק החשוד ברשיון", כתב.
בדיון השני בהארכת מעצרו של החשוד שהתקיים בתחילת השבוע ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו ב-7 ימים, אולם שופטת בית משפט השלום, מריה פיקוס בוגדאנוב, דחתה את הבקשה ושחררה אותו בתנאים מגבילים: מעצר בית בבית בתו בקרית מוצקין למשך חמישה ימים, איסור להתקרב למתלוננת למשך 14 יום, ערבות עצמית בסך 5,000 שקל ועוד.
"לאחר עיון בתיק החקירה שוכנעתי כי הגם שקיים יסוד סביר לחשד כי החשוד היה מעורב בביצוע העבירות המיוחסות לו בבקשה, החשד לא התעבה מאז ההארכה הקודמת ואף נחלש נוכח העדויות שבתיק. עיינתי בפעולות החקירה המבוקשות. סבורני כי ניתן לסיים את החקירה כאשר החשוד משוחרר".
פרסום ראשוני: 08:05 , 07.04.21