בדיון הראשון שהתקיים היום (חמישי) בבית משפט השלום בחיפה ביקש הקצין היורה לבטל את כתב האישום נגדו. לטענת סניגורו, עו"ד יאיר נדשי, כתב האישום פסול נוכח הוספת אשתו כעדת תביעה בניגוד לפקודת הראיות שקובעות שבני זוג לא יכול להעיד במשפט האחד נגד השני.
אביו של סלומון טקה. צילום: שולי נאור זוארץאביו של סלומון טקה. צילום: שולי נאור זוארץ
אביו של סלומון טקה. צילום: שולי נאור זוארץ
(אביו של סלומון טקה. צילום: שולי נאור זוארץ)
כמו כן, טען עו"ד נדשי כי ניהול ההליך הפלילי עומד בסתירה מהותית לעקרונות של צדק והגינות משפטית וכי כתב האישום הוגש ממניעים זרים ומחמת אווירה ציבורית עוינת למרשו ולחץ ציבורי.
השוטר, אשר טוען להגנה עצמית, הודה באירועי כתב האישום, אבל טען כי מח"ש השמיטה ממנו פרטים מהותיים הנחוצים להצגה הולמת של המקרה בנסיבות שאפפו את הארוע, כגון אי פירוט הרקע למפגש עם טקה והקטינים,
לטענתו, מדובר בחברות קטינים אשר עסקה בסחר בסמים וטקה עמד בראשה, סחטה קטין והוא נחלץ לעזרתו כמצופה משוטר. כמו כן ציין כי באותה עת טקה היה תחת השפעת אלכוהול וסמים.
השוטר היורה. צילום: נחום סגלהשוטר היורה. צילום: נחום סגל
השוטר היורה. צילום: נחום סגל
(השוטר היורה. צילום: נחום סגל)
השוטר, הדגיש את העובדה שחבורת הקטינים איימה עליו, עקבה אחריו וזרקה עליו אבנים גדולות שפגעו בו ופצעו אותו, כל זאת כאשר אשתו וילדיו נמצאים בסמוך אליו. כמו כן, ציין ששלף את נשקו וקרא להם לעצור טרם ירה, אך הם לא נעתרו לקריאותיו.
לבסוף ציין עו"ד נדשי כי לשוטר לא היתה יכולת לצפות את התוצאה הקטלנית שכן ירה ירית אזהרה לקרקע ולא כיוון את אקדחו לגופו של טקה.
נציג מח"ש, עו"ד רונן יצחק, ציין כי טענות עו"ד נדשי מקוממות וכי מח"ש ביצעה את כל הבדיקות הנדרשות וגיבשה כתב אישום מבלי להקשיב לרחשי הרחוב. לעניין האישה ציין כי כאשר מדובר בתיק של אלימות וחבלה, החוק מאפשר להעיד את אחד מבני הזוג נגד השני.
השופט זאיד פלאח קבע בהחלטתו כי אכן ניתן להעיד את האישה כאשר מדובר בעבירת אלימות וחבלה. אך לעניין הטענה כי מח"ש הגישה את כתב האישום בשל לחץ ציבורי ולא היתה צריכה להגיש אותו מלחתכילה, קבע השופט, כי לא יוכל לתת החלטה בנדון עד שישמע את ראיות התביעה בתיק.
השופט פלאח הודיע לצדדים כי יבקר בזירה בתחילת חודש הבא. כמו כן ביקז לבדוק האם ניתן לערוך את הסיור בשל מגיפת הקורונה.
במהלך המשפט שהתנהל בתוך אולם הדיונים שהיה מלא עד אפס מקום, פנה השופט לנוכחים וביקש שאם מישהו חושב שהוא לא חש בטוב, או לחילופין אם מישהו חזר מחו"ל, הוא מתבקש לצאת מהאולם.