שישה צעירים מהקריות מואשמים כי הקימו כנופייה שהתמקצעה בפריצה לבתים ברחבי הקריות, גניבת מפתחות כלי הרכב של בעלי הדירות ולאחר מכן גנבו את רכבם. על הדרך הם גם גנבו רכוש מתוך הבית.
צילום: shutterstockצילום: shutterstock
צילום: shutterstock
ב-6.2, בשעות הלילה, פרצו הנאשמים לבית ברחוב הגדוד העברי בקרית חיים, גנבו מהבית 300 שקל, תיק לואי ויטון ומפתחות לרכב מסוג קאיה סול, ואחרי זה גנבו את הרכב.
ב-11.2 בלילה פרצו הנאשמים לבית ברחוב הגדוד העברי בקרית חיים, גנבו 400 שקל, מפתחות רכב פורד ומפתחות אופנוע, ולאחר מכן את הרכב והאופנוע. ב-14.2, בשעה ארבע לפנות בוקר, הם פרצו לדירה ברחוב יוסי בנאי בקרית מוצקין, גנבו 10,000 שקל ומפתח לרכב שברולט, ולאחר מכן גנבו את הרכב.
באותו לילה פרצו הנאשמים לבית ברחוב אלכסנדר זייד, ממנו גנבו מפתחות לרכב קיה ספורטאז' וקיה פיקנטו, ולאחר מכן גנבו את שני כלי הרכב. בהמשך הלילה הם גם פרצו לבית ברחוב עוזי חיטמן בקרית מוצקין, גנבו מבעליו 2,000 שקל, מפתחות לרכב מסוג סיטרואן ואת הרכב.
ב-18.2, בשעה ארבע לפנות בוקר, פרצו הנאשמים לבית ברחוב קרן היסוד בקרית ביאליק, גנבו מתוכו טבעת זהב, 600 שקל, שעון יד יוקרתי, בשמים ומפתחות לרכב, אך ככל הנראה משהו השתבש, ובמקרה זה הנאשמים לא גנבו את הרכב.
הנאשמים מואשמים בעבירות של התפרצות, גניבה וגניבת רכב. לא כולם מואשמים בכל המקרים. הכנופייה פעלה בהרכבים שונים, כאשר בדרך כלל אחד פורץ לתוך הבית והשניים אחרים מתצפתים ולאחר מכן נוהגים בכלי הרכב הגנובים.
שלושת הבגירים, המיוצגים על ידי עו"ד רועי קרן, עו"ד תומר נווה ועו"ד אסף צברי מהסניגוריה הציבורית, עדיין לא ענו על כתב האישום נגדם. בקרוב יחל משפטם. כמו כן עדיין לא התקבלה החלטה לגבי המשך מעצרם עד לתום ההליכים נגדם.