כתב האישום נגד שני הנאשמים ברצח מאיר סלומון (19) הומתק מעבירת רצח להריגה, והמדינה לא תבקש לגזור עליהם מאסר עולם, אלא 15 שנות מאסר. כך עולה מעסקת הטיעון שנרקמה בין הפרקליטות לסניגוריהם של הנאשמים, והוגשה לפני ימים אחדים לבית המשפט.
משפחתו של סלומון מתנגדת לעסקת הטיעון. אביו: "זה קשה מאוד. זרקו אותו עירום בחול, כמו חתול".
מאיר סלומון ז"ל. צילום מתוך האינסטגרםמאיר סלומון ז"ל. צילום מתוך האינסטגרם
מאיר סלומון ז"ל. צילום מתוך האינסטגרם
(מאיר סלומון ז"ל. צילום מתוך האינסטגרם)
סלומון ז"ל נחטף מביתו על רקע חוב כספי, וגופתו נמצאה למחרת, ב-27.8.18 בשעה 6:10, בחניון משאיות בקרית חיים, סמוך לרחוב כברי. על פי כתב האישום, הנאשמים, אבטם טורה מקרית מוצקין (29) ומור קריספי מקרית ים (21), היכו אותו ואילצו אותו לעלות למונית בזמן שהוא בכה והתחנן על חייו בגלל חוב של אלפי שקלים בודדים.
צילום: דוברות המשטרהצילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
(צילום: דוברות המשטרה)
עם מציאת גופתו של סלומון היה קשה תחילה לקבוע האם נרצח, מכיוון שהוא לא נדקר ולא נורה. בכתב האישום נטען כי מותו נגרם מדימום מוחי, כתוצאה מחבלה בראש, וכן חסימת פתחי הנשימה גרמה לתשניק, שהיה יכול לתרום ולהחיש את המוות.
משפטם של הנאשמים החל לפני כשנה, אך עד עתה הם לא ענו על כתב האישום נגדם. סניגוריהם, עו"ד יהלי שפרלינג ועו"ד אילן אלימלך, שפעלו לדחיות חוזרות ונשנות, הודיעו לפני מספר ימים לבית המשפט כי הגיעו לעסקת טיעון עם התביעה.
בדיון המשפטי הציגו הצדדים לבית המשפט את עסקת הטיעון, על פיה יודו הנאשמים במיוחס להם, והעבירה נגדם תומתק מרצח להריגה.
כמו כן הוסכם כי טווח הענישה ינוע מ-12 עד 15 שנות מאסר ופיצוי למשפחת הקורבן. בדיון זה הדגיש נציג הפרקליטות, עו"ד צחי נמירובסקי, כי משפחתו של סלומון מתנגדת לעסקת הטיעון והביעה את מורת רוחה מכך, למרות שהתקיימו עימם ועם בא כוחם, עו"ד תומר בן חמו, מספר מפגשים.
עו"ד נמירובסקי והסניגורים ביקשו מבית המשפט לקבל את עסקת הטיעון, והרכב שופטי המחוזי, בראשותו של אב"ד סגן הנשיא אברהם אליקים, הודיעו לצדדים כי אינם כפופים לעסקת הטיעון. הנאשמים הודו בכתב האישום שהומתק והורשעו בעבירת הריגה וחטיפה.
האב, יעקב סלומון: "אני מבקש מהשופטים לקחת החלטה נכונה ואמיצה. אני לא מבין את העסקה הזו, הם הודו שחטפו את מאיר, שהרביצו לו, שחנקו אותו וגרמו למותו. אם זה לא רצח, אז מה זה רצח? קשה לנו לתפקד, קשה לקום בבוקר.
"האחים של מאיר שהיו בבית באותו יום, ראו בעיניים שלהם איך חוטפים אותו, גוררים אותו מתוך המיטה ומרביצים לו. עד עכשיו הם בטראומה מזה. אני מבקש מהשופטים שיראו את המשפחה שלנו ויבינו שמאיר הלך, והמשפחה נהרסה.
"אני ואשתי היינו בכל הדיונים, הילדים לא באו איתנו, גם אשתי שבורה. לקחו לי את הילד מהמיטה, זרקו אותו עירום בחול, כמו חתול. אני חושב שמגיע להם מאסר עולם. הם רצחו את מאיר וגם הודו במה שעשו. קשה לי לקבל את זה שהם יישבו כמה שנים, אחרי זה יורידו להם שליש, ובתוך שמונה שנים הם ישתחררו".