שיפוץ שכונת התימנים בקרית אתא הפך את חייהם של התושבים לגיהנום יקר: כתוצאה מעבודות תשתית ברחוב יחיא צלאח, הצטמצם מספר מקומות החנייה, והתושבים, שבלית ברירה חונים לאורך מדרכה באדום לבן, ומקבלים דוחות חנייה על בסיס יומי.
התושבים זכו לביקור של נציגי העירייה. רח' יחיא צלאח | צילום: פרטיהתושבים זכו לביקור של נציגי העירייה. רח' יחיא צלאח | צילום: פרטי
התושבים זכו לביקור של נציגי העירייה. רח' יחיא צלאח | צילום: פרטי
(התושבים זכו לביקור של נציגי העירייה. רח' יחיא צלאח | צילום: פרטי)
"גם לפני השיפוץ היה קשה למצוא חנייה לאורך הרחוב. חוזרים מהעבודה בערב ונאלצים לחפש חנייה. אבל אז החליטו שבצד אחד של הרחוב יעשו מפרצי חנייה, ובצד השני תיאסר החנייה, וצבעו את המדרכה באדום לבן.
"בפועל, צימצמו את מספר החניות. התחבורה הציבורית מגיעה אולי פעם בשעה. אם אין היכן לחנות, חונים על אדום לבן, הופכים לעבריינים ומקבלים דוחות של 250 שקל, גם בלילה".
לדבריה, הרחוב צר היום מבעבר, ולאורכו עובר גם קו אוטובוס, שמתקשה לעבור כאשר חונים משני הצדדים. "הצענו לעירייה להעביר את קו האוטובוס דרך רחוב אחר, סמוך, רחב יותר".
לאתר העירייה העלתה שמעוני פוסט שכתבה, וזכתה לעשרות תגובות. גם העירייה הגיבה ומסרה כי עבודות השיפוץ בוצעו לטובת התושבים. עוד נטען בתגובת העירייה כי מדובר ברחוב צר, וחנייה משני צידי הרחוב תקשה על מעבר רכבים, והוסיפו כי נבדקים פתרונות לפתור את הבעיה, ובינתיים לא יחולקו דוחות.
חברת המועצה הילה שלם רובין: "זו התנהלות הזויה. מתי תתחילו להסתכל בעיני התושב. איפה התכנון, איפה ההתחשבות, איפה החשיבה לטווח ארוך?".
שמעוני: "אני נולדתי וגדלתי בקרית אתא, המשפחה שלי מכאן, אבל אני שוקלת לעזוב את העיר. נראה התושבים והצרכים שלהם לא מעניינים את העירייה ואת העומד בראשה".
שוקלת לעזוב את העיר. שני שמעוני. צילום: פרטישוקלת לעזוב את העיר. שני שמעוני. צילום: פרטי
שוקלת לעזוב את העיר. שני שמעוני. צילום: פרטי
(שוקלת לעזוב את העיר. שני שמעוני. צילום: פרטי)
מהעירייה נמסר: "השבוע צפויים להסתיים עבודות הסלילה לאחר חיבורי מים וביוב על ידי התאגיד. לאחר סיור שהתקיים החודש ברחוב ובשכונה, עם נציגי מחלקת הנדסה והתושבים, נמסר להם כי עקב מצוקת החנייה, אושרה בוועדת התנועה חנייה בשני צידי הרחוב, כך שבצד אחד תתאפשר חנייה חצי על הכביש וחצי על המדרכה, באופן שלא יחסום את מעבר האוטובוסים ברחוב ויאפשר חנייה בטוחה.
"לבקשת התושבים, פעילות אכיפת החנייה במקום הוקפאה עד לסיום עבודות הסלילה והסימון במקום".