השוטר שירה למוות בצעיר סלומון טקה ז"ל, לפני כשלושה שבועות, רוצה לחזור לעבודתו במשטרה.
זירת הירי בקרית חיים. צילום: גיל נחושתןזירת הירי בקרית חיים. צילום: גיל נחושתן
זירת הירי בקרית חיים. צילום: גיל נחושתן
(זירת הירי בקרית חיים. צילום: גיל נחושתן)
אתמול (שלישי) קיבל השוטר הודעה מסגן ראש אגף משמעת במשטרה על ההחלטה להוציאו לחופשה כפויה בת 30 ימים. נוכח האירועים שהתרחשו עקב מותו של סלומון טקה ז״ל.
סניגורו של השוטר, עו"ד יאיר נדשי: "לא הופתענו לשמע ההחלטה. עם זאת מרשי סבור כי יש להשיבו לעבודתו בהקדם האפשרי.
"קביעות ביהמ״ש תומכות ברצונו של מרשי שכן נקבע כי לא נשקפת ממנו מסוכנות וכן כי לא קיים חשש לשיבוש מהלכי חקירה או משפט. מעבר לכך ביהמ"ש קיבל את עמדת ההגנה, לפיה אין להרחיקו מתחנות משטרה למעט תחנת משטרת זבולון. על כן ביקש מרשי באמצעותי לקבל את הנימוקים העומדים בבסיס ההחלטה.
עו"ד יאיר נדשי. צילום: עידו ארזעו"ד יאיר נדשי. צילום: עידו ארז
עו"ד יאיר נדשי. צילום: עידו ארז
(עו"ד יאיר נדשי. צילום: עידו ארז)
"בתוך כך אנו מברכים על הקמת הצוות המיוחד להבטחת הטיפול מצד ישראלים יוצאי אתיופיה. עם זאת יודגש פעם נוספת כי האירוע בו היה מעורב מרשי אינו קשור למוצאו של המנוח וכי מרשי פעל כפי שפעל מתוך הגנה עצמית על חייו וחיי בני משפחתו.
"מיום האירוע הטראגי הקפידו רבים ׳לקפוץ׳ על גבו של מרשי כמוצאי שלל רב. אזרחים, פוליטיקאים ונושאי משרות ציבוריות מיהרו לגזור את דינו ולהפיצו ברבים.
"העובדה שחומר הראיות שנאסף על ידי מח״ש במטרה להגיע ליקר האמת טרם נחשף אינה משנה דבר לאותם גורמים שכן האמת אינה מעניינם כלל. מדובר באנשים חסרי אחריות וחסרי יושרה הגורמים נזק קשה למרשי ולמשפחתו וכל זאת תוך ניסיון פסול להשפיע על מקבלי ההחלטות ׳לסגור חשבון׳ עם מרשי.
"אך מרשי איתן בדעתו כיוון שהוא, בניגוד למלהגים, יודע את האמת. מרשי יודע שהוא נקלע למצב מסכן חיים שחייב אותו לפעול כפי שפעל".