אתמול (שלישי) לקראת השעה 20:30 בערב עשרות יוצאי העדה האתיופית התקהלו מול תחנת זבולון במחאה על הרג הצעיר סלומון טקה ז"ל מירי של קצין משטרה וצעקו: "שוטר אלים חייב להיות בפנים".
בשעה אחת עשרה בלילה פיזרו כוחות המשטרה את רוב המפגינים שהתפרעו בשער הכניסה לתחנה. כמה עשרות צעירים עשו את דרכם לצומת קרית אתא, לבושים בחולצות עם הכיתוב "כולנו סלומון טקה". גם שמו וחולצות בדמותו של אברה מנגיסטו הופיעו בהפגנה, וחלקם צעקו: "אברה עדיין חי".
צעירים בצומת שביקשו לרדת לכביש, נתקלו בשוטרים עם קסדות ואלות שמנעו מהם את המעבר.
אחד ממארגני המחאה טען כי כמות המפגינים נמוכה באופן משמעותי כי מדובר בהתארגנות ספונטנית וכי הם ממתינים לאישור המשטרה לצורך קיום הפגנה מסודרת הערב (רביעי) בשעה 18:00 בקרית חיים.
ברחבי הארץ הועלתה הכוננות ביחידות המשטרה השונות. "משטרת ישראל נערכת לקראת קיומן של מחאות וקוראת למפגינים לשמור על החוק והסדר - כן למחאה לא לאלימות.
 המשטרה קראה למפגינים לשמור על החוק והסדר. צומת קרית אתא. צילום: שי רגב המשטרה קראה למפגינים לשמור על החוק והסדר. צומת קרית אתא. צילום: שי רגב
המשטרה קראה למפגינים לשמור על החוק והסדר. צומת קרית אתא. צילום: שי רגב
( המשטרה קראה למפגינים לשמור על החוק והסדר. צומת קרית אתא. צילום: שי רגב)
"נבהיר כי המשטרה תאפשר מחאה לגיטימית, אולם לא תאפשר ותפעל בתקיפות מול התפרעויות והפרות סדר אלימות שיכוונו כלפי שוטרים או אזרחים באשר הם, במטרה לשמור על שלום הציבור ובטחונו.
"המשטרה ניהלה ועודנה מנהלת שיח רציף ומאמצי הידברות ממושכים במטרה למנוע אלימות מכל סוג שהיא, ובפרט פגיעה בשוטרים, אזרחים ורכוש. לצערנו, בשבוע שעבר חלק מהמוחים ניצלו זאת לביצוע מעשי אלימות וונדליזם, כלפי שוטרים ואזרחים והמשטרה עצרה עשרות חשודים.
הפגנות בקרית אתא. צילום: שי רגבהפגנות בקרית אתא. צילום: שי רגב
הפגנות בקרית אתא. צילום: שי רגב
(הפגנות בקרית אתא. צילום: שי רגב)
"משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא תאפשר התפרעות אלימה, וניסיון לפגוע בשוטרים, אזרחים ורכוש בניגוד לחוק".