פרשת השוטר היורה: בשעה 11:00 (ראשון) נערכה הפגנה של אזרחים מול תחנת משטרת זבולון בקרית חיים, שביקשו לתמוך בשוטר שירה בסלומון טקה. במקום התקבצו כ-50 איש, רובם גמלאים של המשטרה ונשות השוטרים, שנשאו שלטים וקראו במגאפונים: "די לאלימות נגד שוטרים".
רפ"ק בדימוס, רפאל לוזון, אמר למיינט קריות: "בעברי שירתתי בתחנת זבולון וכאב לי מאוד לראות את ההתקפות חסרות השחר שעשו על תחנת זבולון ועל השוטרים. כיתרו אותם, סגרו אותם, ניסו להיכנס פנימה, מה היה קורה אם היו מצליחים להיכנס לתחנת המשטרה?
"איזה מחזות היינו רואים פה, מה היה קורה אם השוטרים שהתבצרו בתחנה היו פותחים באש עליהם, מה הציבור היה אומר? הייתם מאשימים שוב את המשטרה? תפסיקו לתקוף את המשטרה.
הפגנת תמיכה בשוטרי זבולוןהפגנת תמיכה בשוטרי זבולון
הפגנת תמיכה בשוטרי זבולון
(הפגנת תמיכה בשוטרי זבולון)
"אני פונה לעדה האתיופית. תתמודדו עם הבעיות שיש, תתמודדו כמו כל העליות, לא היו מחזות כאלה בארץ, לא יכול להיות כזה וונדליזם, לא יכול להיות שאלפי בני אדם יסבלו בשבילכם, או בגללכם. תלכו במהלך השנה ותפגינו מול שר המשטרה, מול ראש הממשלה, תלכו לשר החינוך, תבקשו שם את תיקון ההפליות".
הפגנת תמיכה בשוטרי זבולון. צילום: נחום סגלהפגנת תמיכה בשוטרי זבולון. צילום: נחום סגל
הפגנת תמיכה בשוטרי זבולון. צילום: נחום סגל
(הפגנת תמיכה בשוטרי זבולון. צילום: נחום סגל)
אחד המפגינים קרא במגפון לחבריו: "אנחנו כאן כדי לתמוך בשוטרי משטרה ישראל ובתחנת זבולון בפרט, המשטרה היא לא הכתובת שלהם, מי שחושב שיש הפליה נגדו במהלך השנה הוא צריך לפתור אותה עם מוסדות המדינה. לא יעלה על הדעת לפגוע בשוטרים אשר אמונים על השלטת הסדר ועל אכפת החוק. לא תהיה פה אנרכיה.
דובר נוסף, גימלאי משטרה, אמר: "לכל עדה, לכל עלייה, היתה גישה אליהם. גם אם אמרו למרוקאים סכין, המרוקאים ידעו להתמודד עם זה. כמה שהשפילו אותם, אבל הם התקדמו בחיים, הם מסודרים, מה הבעיה,
"אם רוצים אפשר להתגבר על קשיי הקליטה, כולל האתיופים, הם צריכים ללמוד מכל העליות איך מתמודדים פה במדינה. המשטרה שומרת גם עליהם וגם על אזרחים אחרים. אף שוטר לא הורשע".