בוחן נהיגה מקרית מוצקין נרצח בפתח ביתו. המשטרה הוציאה צו איסור פרסום על פרטי החקירה. בנו: "אנחנו בהלם, כמו בתוך חלום רע".
יוסי שמילוביץ. צילום: פרטייוסי שמילוביץ. צילום: פרטי
יוסי שמילוביץ. צילום: פרטי
(יוסי שמילוביץ. צילום: פרטי)
ביום ראשון (30.6), קצת אחרי השעה שבע בבוקר, יצא הבוחן יוסי שמילוביץ (67) מביתו ברחוב אושה, ושם ככל הנראה המתין לו אלמוני, אשר דקר אותו בפלג גופו העליון ונמלט.
שמילוביץ לא איבד עשתונות ונסע לכיוון תחנת המשטרה זבולון. סמוך לתחנה התמוטט.
אנשי איחוד והצלה ומד"א העניקו לו טיפול ופינו אותו במצב אנוש לבית החולים, שם הוא נפטר מפצעיו.
מותו היכה בהלם והותיר מסתורין, שכן שמילוביץ אינו עבריין ואינו מוכר למשטרה. הוא הותיר אחריו בת זוג וארבעה ילדים.
צילום: דוברות המשטרהצילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
(צילום: דוברות המשטרה)
בנו, נמרוד (39): "אבא היה בן אדם שעזר בכל מה שהיה צריך, ותמיד אהב שהדברים מבוצעים כמו שצריך. הוא היה אכפתי לגבי כל מה שקורה במדינה ובכבישים. הוא עסק בנושא הזה וגם עשה הרצאות של נהיגה מונעת.
"במוצאי שבת, בשעה עשר בלילה, הורדתי אותו בביתו. בשמונה בבוקר, כשהמשטרה התקשרה להודיע לי על מה שאירע, העולם התהפך עליי.
"אני מרגיש כמו בתוך חלום רע, בתוך סיוט, מתקשה להאמין. כשהורדתי אותו מהרכב, הוא היה כל כך שמח, הוא שמר על הנכדה שלו והיה פשוט מאושר, ודיבר איתי שהוא רוצה לעבוד עוד שנים רבות.
"אבא לא חייב שקל לאף אחד, וכל השמועות שהוא לקח הלוואות אינן נכונות. הוא מעולם לא השתמש בסמים, והוא לא שייך לעולם התחתון. הוא איש נורמטיבי לחלוטין, איש משפחה שעבד לפרנסתו. זה פחד אלוהים מה שקורה".
המשטרה פתחה בחקירה והוציאה צו איסור פרסום על הפרשה.
מאיחוד והצלה נמסר כי פצוע קשה כבן 67 הגיע רגלית לכניסה לתחנת המשטרה בשדרות ההסתדרות. עודד לוי, חובש איחוד והצלה, שהגיע ראשון לזירה, סיפר: "הענקתי סיוע ראשוני לפצוע שסובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון".
פראמדיק של מד"א סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר שוכב על המדרכה כשהוא במצב קשה מאוד וסובל מפציעות מדממות. תוך כדי פעולות מצילות חיים, שכללו חבישות ועצרת הדימומים, העלינו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים. במהלך הפינוי מצבו הדרדר, וביצענו בו פעולות החייאה".
שמילוביץ הובא למנוחות ביום שלישי, 2.7.19, בבית העלמין צור שלום. הוא הותיר אחריו בת זוג וארבעה ילדים.