השבוע נפתח משפטו של תושב קרית אתא, המואשם בתאונת דרכים פגע וברח. הוא לא הגיע לדיון, וסניגוריתו מסרה לבית המשפט כי הם לא מצליחים להשיגו.
תאונת פגע וברח (צילום: shutterstock)תאונת פגע וברח (צילום: shutterstock)
תאונת פגע וברח (צילום: shutterstock)
(תאונת פגע וברח (צילום: shutterstock))
התאונה אירעה ברחוב ז'בוטינסקי בקרית אתא ב-18.11.16. על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בקריות, הנאשם נהג בנתיב השמאלי לכיוון רחוב יצחק שדה.
בין הנתיבים קיים שטח הפרדה בנוי, ובסמוך לבית מספר 12 חצה הולך רגל את הכביש במעבר חצייה המסומן במקום. הולך הרגל הספיק לעבור את הנתיב הימני בכביש, וכאשר חצה את הנתיב השמאלי, נפגע על ידי הנאשם, אשר נהג ברכב מסוג יונדאי.
עוד עולה מכתב האישום, כי לאחר התאונה הנאשם לא עצר את רכבו, לא הגיש עזרה לנפגע ולא הזעיק את כוחות ההצלה. הוא המשיך בנסיעה לכיוון רחוב יצחק שדה, שם החנה את רכבו ולאחר זמן קצר התקשר למשטרה ודיווח כי רכבו נגנב ממנו לפני כשעה.
הולך הרגל שנפגע פונה לבית החולים, שם אובחן כסובל משבר באגן, שבר בקרסול ופריקת כתף. הוא אושפז בבית חולים למשך 11 יום, ונדרש לעבור ניתוח ושיקום ממושך.
בכתב האישום ציינה התובעת, המשנה לפרקליט המחוז, עו"ד הילה כץ, כי באותו יום היה מזג האוויר בהיר והראות היתה טובה, מעבר החצייה מסומן היטב על הכביש ומצידיו מוצבים שני תמרורים. כמו כן, שדה הראייה במקום פתוח.
הנהג מואשם בעבירות של הפקרה לאחר פגיעה, שיבוש הליכי משפט, נהיגה בקלות ראש, אי מתן זכות קדימה, ארי האטה וגרימת נזק לגוף. הוא עדיין לא ענה על כתב האישום נגדו, והשבוע התקיים דיון בו היה אמור לענות האם הוא מודה בעבירות המיוחסות לו.
הנאשם לא הופיע לדיון, וסניגוריתו, עו"ד אירינה לוריה מהסניגוריה הציבורית, ציינה כי היא לא מצליחה ליצור עימו קשר. לדבריה, היא הודיעה לנאשם על מועד הדיון, אך בשבוע האחרון אינה מצליחה להשיגו.
נציג הפרקליטות ביקש מבית המשפט להוציא צו הבאה נגד הנאשם, אשר ידע על הדיון. השופטת סימי פלג קימלוב נעתרה לבקשה והוציאה צו הבאה לנאשם.