אלמונים פרצו אתמול (שלישי) למחסן של ארגון "גמ"ח מזון" בקרית שמואל וגנבו 240 תבניות ביצים ומצרכים נוספים בשווי של כ-1,500 שקל.
בשבוע שעבר נגנבו ארגזים של שוקולד, תרומה מחברת 'השחר'. במהלך כל השנה האחרונה נגנבו מהאולם הנעול מגוון של מוצרי יסוד, שיועדו למשפחות נזקקות. "מי יכול לגנוב אוכל שנועד לתרומה לאנשים לחג", אמר מנהל האירגון, יחיעם גלר.
מכת גניבות. מחסן האירגון בקרית שמואל צילום: פרטימכת גניבות. מחסן האירגון בקרית שמואל צילום: פרטי
מכת גניבות. מחסן האירגון בקרית שמואל צילום: פרטי
(מכת גניבות. מחסן האירגון בקרית שמואל צילום: פרטי)
מזה 20 שנים עוסק גלר, תושב קרית שמואל, בחלוקת מוצרי מזון לנזקקים על ידי ארגון "גמ"ח מזון", בו כל הפעילות נעשית בהתנדבות. המזון נרכש ברובו מכספים שתרמו חברי הקהילה, ומחולק מדי סוף שבוע לנזקקים על ידי גלר ועשרות מתנדבים נוספים.
"אנחנו מספקים חבילות מזון שבועיות לכ-120 משפחות בקרית חיים ובקרית שמואל. החבילות כוללות פירות וירקות, בשר, עוגות וכל מוצרי המכולת", אמר.
אלא שלפני כשנה, הוא מספר, החלו אלמונים לגנוב את מוצרי המזון המאוחסנים באולם בקרית שמואל. "בשנת 2018 החלו הגניבות. האולם שלנו סגור עם דלתות רב בריח, ולכן לא חשבנו שיגנבו. לא תיארתי לעצמי מעולם שאדם רע יגנוב מוצרים שנתרמו עבור אנשים שזקוקים לזה. נגנבו לנו בשנה האחרונה 150 ק"ג בשר, הרבה תבניות ביצים ומוצרי מכולת רבים".
בשל הגניבות הוחלפו כל המנעולים באולם, אך גם זה לא עצר את הגנבים. "לאחרונה קיבלנו תרומה מחברת 'השחר' מספר ארגזים של שוקולד לכבוד פסח. הנחתי את הארגזים בתוך חדר נעול באולם. למחרת, כשהגענו למקום, גילינו שגנבו הכל. זה קרה אחרי שלפני מספר שבועות החלפנו את כל מנעולי הרב-בריח.
"כרגע אנחנו חוששים שיגנבו לנו את יתר המוצרים. פניתי למשטרה ומסרתי להם את כל האינפורמציה, כולל צילומים של אדם שמסתובב שם, וגם הוספנו מנעולים. זאת הרגשה איומה בשבילנו, זה מפעל חיים, וכשפוגעים בו זה כואב לנו. מי יכול לגנוב אוכל שנועד לתרומה לאנשים לחג?".
אתמול (שלישי) בלילה שוב נפרץ האולם. הפעם נגנבה כמות גדולה של תבניות ביצים ומוצרי יסוד נוספים.
"לקראת פסח אנחנו מחלקים בשני ערבים: ביום שלישי בערב חילקנו מוצרי מכולת לפסח והיום (ד') התכוונו לחלק ירקות, ביצים ובשר. הבאנו אתמול ביצים ושמנו אותם בחדר סגור ונעול", סיפר גלר.
"כשהגעתי הבוקר למקום, פתחתי את הדלת וחשכו עיני. באו עם דיסק וחתכו את הסורג, נכנסו ולקחו הרבה מוצרים. לקחו 240 תבניות ביצים של 12, חבילות סוכר ואורז".
לאור המצב נאלץ גלר לרכוש שוב מוצרים. "הלכתי לקנות ביצים. מדובר בנזק של 1,500 שקל לארגון, וזה עוד במחיר מוזל לגמ"ח.
"הזמנו משטרה. הגיעה שוטרת שגבתה עדות וצילמה. אחרי שעה הגיע שוטר מזיהוי פלילי", סיפר. "זה נורא עבורי. אני רוצה לחלק ואין לי מה".
מהמשטרה נמסר: "לאחר קבלת התלונה נפתחה חקירה".