הותר לפרסום: 12 חשודים, תושבי חיפה והקריות, נעצרו היום (רביעי) בחשד לעבירות מרמה והונאה כלפי קשישים, בעלי מוגבלויות ועולים חדשים. מעצרם התאפשר הודות לחקירה סמויה המשותפת למשטרת ישראל, רשות המיסים והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.
עוקץ קשישים. צילום: דוברות המשטרהעוקץ קשישים. צילום: דוברות המשטרה
עוקץ קשישים. צילום: דוברות המשטרה
(עוקץ קשישים. צילום: דוברות המשטרה)
במהלך החקירה הסמויה בחנו החוקרים יותר מ-150 תלונות, שהעלו קווי דמיון בשיטת הביצוע שלהן. רשויות האכיפה פעלו במגוון פעולות חקירה ומודיעין לאסוף ראיות באופן סמוי, עד לבוקר (רביעי), אז נעצרו החשודים ועוכבו לחקירה.
לפי החשד, נהגו החשודים לאתר את הקורבנות הפוטנציאליים באמצעות פרסומים ברשתות חברתיות ובשיחות טלפון (טלמרקטינג), תוך שהם מציעים לכאורה שירותים פיננסיים תמורת תשלום, וכך מוציאים מהם במרמה כספים רבים ללא כל תמורה, ובכלל זה מכירת פוליסה פיקטיבית של שירותי תיקון למוצרי חשמל, דרישת "דמי ניהול תיק" בסך מאות שקלים ועוד.
עוקץ קשישים. צילום: דוברות המשטרהעוקץ קשישים. צילום: דוברות המשטרה
עוקץ קשישים. צילום: דוברות המשטרה
(עוקץ קשישים. צילום: דוברות המשטרה)
היום (רביעי), עם המעבר לשלב הגלוי, ערכו החוקרים חיפוש במשרדיהם ובבתיהם של החשודים, ונתפסו מסמכים, מחשבים והתקני איחסון, וכן נתפסו רכבי יוקרה של החשודים, שבכוונת המדינה לבקש לחלטם.
הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן שמה לה את המלחמה בתופעה של ניצול לרעה של אוכלוסיות מוחלשות בראש סדר העדיפויות. המשטרה תבחן את הבאתם של מי מהחשודים לבית המשפט, בבקשה להאריך את מעצרם.