השבוע נפתח משפטם של שני הנאשמים ברצח מאיר סלומון, ז"ל אשר נחטף מביתו על רקע חוב כספי, וגופתו נמצאה למחרת, ב-27.8.18 בשעה 6:10, בחניון משאיות בקרית חיים, סמוך לרחוב כברי.
מאיר סלומון. צילום מתוך האינסטגרםמאיר סלומון. צילום מתוך האינסטגרם
מאיר סלומון. צילום מתוך האינסטגרם
(מאיר סלומון. צילום מתוך האינסטגרם)
מאיר סלומון, בן ה-19 מקרית ים, נחטף בסוף אוגוסט מביתו על ידי שני צעירים שהיכו אותו ואילצו אותו לעלות למונית. בכתב האישום תואר כיצד בכה והתחנן על חייו, ואילו הם המשיכו להכות אותו ולחנוק אותו, בגלל חוב של אלפי שקלים בודדים.
לשני הנאשמים אין קו הגנה, ועל כן הם עדיין לא ענו על כתב האישום. סניגוריהם, עו"ד יהלי שפרלינג ועו"ד אילן אלימלך, טענו בבית המשפט כי עדיין לא קיבלו את חוות הדעת הפתולוגית, שמבחינתם היא המוצג הכי המכריע בתיק.
יצוין, כי עם מציאת גופתו של סלומון, היה קשה תחילה לקבוע האם נרצח, מכיוון שהוא לא נדקר ולא נורה. בכתב האישום נטען כי מותו נגרם מדימום מוחי, כתוצאה מחבלה בראש, וכן חסימת פתחי הנשימה גרמה לתשניק, שהיה יכול לתרום ולהחיש את המוות.
מאיר סלומון ז"ל. צילום מתוך האינסטגרםמאיר סלומון ז"ל. צילום מתוך האינסטגרם
מאיר סלומון ז"ל. צילום מתוך האינסטגרם
(מאיר סלומון ז"ל. צילום מתוך האינסטגרם)
עו"ד שפרלינג: "זה תיק שמבוסס על חוות הדעת, ואנו זקוקים להתייעצות עם מומחים. לא נוכל לתת תשובה לכתב האישום עד שנדע מהו קו ההגנה שלנו".
נציג הפרקליטות, עו"ד רמי סלאמה, ציין בדיון כי גם הפרקליטות לא קיבלה את חוות הדעת הפתולוגית, ועל כן הסכים לדחייה.
הרכב שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה, בראשותו של סגן הנשיא אברהם אליקים והשופטות תמר נאות פרי ורונית בש, נעתרו לבקשה ודחו את הדיון בחודש. עד אז יצטרכו הנאשמים לגבש כתב הגנה.