נמשכות העבודות ברחוב קק"ל בקרית חיים. בימים האחרונים נכרתו כל העצים בשדרה, הכניסה לרחוב נחסמה לפרקים, והחשמל נותק למשך שעות ארוכות. דבר לא מצליח להרגיע את התושבים, המזועזעים ממראה העצים הכרותים, גם לא ההבטחה שישתלו עצים חדשים. "זה מראה כואב", אמרה תושבת הרחוב.
שדרות קק"ל קרית חיים. צילום: נחום סגל שדרות קק"ל קרית חיים. צילום: נחום סגל
שדרות קק"ל קרית חיים. צילום: נחום סגל
(שדרות קק"ל קרית חיים. צילום: נחום סגל )
כבר לפני מספר חודשים החלה עיריית חיפה בהסרת העצים בשדרה, במסגרת פרויקט לשיקום ושדרוג הרחוב. הפרויקט נעשה בשיתוף הציבור ולבקשתם, והצורך בכריתת העצים היה ידוע. כמו כן, הובטח כי במקום שהעצים שנכרתו, יישתלו אפילו יותר עצים חדשים. אולם אין בעובדה זו כדי להפוך את מראה עשרות העצים הכרותים המוטלים על הקרקע לנעימה וקלה יותר עבור חלק ניכר מהתושבים. "זה מראה מאוד קשה", אמרה תושבת הרחוב. "אלו עצים בני עשרות שנים, המעטרים את הרחוב ומעניקים לו מראה ירוק. חבל לראות שהם מוסרים כלאחר יד".
לדברי חבר המועצה מוטי בליצבלאו, מדובר בעצים שחלקם חולים, ובמקומם צפויים להישתל עצים צעירים יותר ורעננים. "אנחנו נעקוב ונבדוק שאכן שותלים 120 עצים חדשים במקום אלה שנכרתו", אמר השבוע, "לא ניתן להם לפספס".
מעבר לכריתת העצים, השיפוץ מסב לתושבים גם לא מעט קשיים. "כל פעם סוגרים קטע אחר בכביש, וזה בסדר", אמר אחד מהם, "אבל אתמול ניתקו את החשמל החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד 17:00 אחרי הצהריים, ולא הודיעו לכולם על כך. זה לא בסדר, יש פה אנשים חולים שצריכים מכשירים שונים, ויש אנשים שעובדים מהבית. היו צריכים להודיע על כך קודם".
מחברת החשמל נמסר: "הודעות נמסרו מבעוד מועד כנדרש. העבודה בוצעה לצורך הטמנת רשתות, כחלק משיפור חזות המקום. העבודה החלה והסתיימה על פי המועד שנמסר בהודעה".