שני תלמידי בית ספר יסודי בקרית מוצקין מצאו ארנק זרוק ברחוב, ויחד עם הוריהם, הם איתרו את בעליו והחזירו לקשישה את רכושה. ראש העירייה, חיים צורי, יעניק להם תעודת הערכה.
1 צפייה בגלריה
צילום: באדיבות עיריית קרית מוצקין
צילום: באדיבות עיריית קרית מוצקין
צילום: באדיבות עיריית קרית מוצקין
הילדים נהוראי יעקובוב (7), תלמיד כיתה ב' בבית הספר ויצמן, וסטיב מסליקוב (8), תלמיד כיתה ג' בבית הספר קורצ'אק, שהו ברחוב סמוך לביתם, ולפתע הבחינו בארנק זרוק מתחת לספסל. "בני חזר הביתה והראה לי מה שהם מצאו.
"בארנק היו 210 שקל במזומן וכרטיס רב קו", סיפרה טניה יעקובוב, אמו של נהוראי. "התקשרתי למוקד של העירייה, סיפרתי מה קרה וביקשתי שיסייעו לנו לאתר את האשה.
"הם חזרו אלינו ואמרו לנו שהיא מתגוררת בדיור מוגן ברחוב שלנו. הארנק נמצא בפארק עם ספסלים שלעיתים הקשישים יושבים עליו. לקחתי את שני הילדים איתי והלכנו להחזיר לה את הארנק".
בעלת הארנק, מרים וקסמן, בת 85, הודתה לילדים על המעשה. "היא שמחה מאוד. היא ירדה אליהם עם שקית מלאה שוקולדים וחיבקה אותם", סיפרה יעקובוב. "הילדים סיפרו לה איפה הם מצאו את הארנק, והיא אישרה שאכן היא ישבה שם זמן מה קודם לכן. הילדים היו מאושרים על שעשו מעשה טוב. הם ראו כמה היא שמחה כשהם החזירו לה את הארנק".
יעקובוב ומסליקוב יוזמנו על ידי ראש העירייה, חיים צורי לקבל תעודת הוקרה. "אני גאה בילדים שגילו אזרחות טובה וביצעו מעשה ראוי לשבח", אמר צורי. "זה מחמם את הלב".
אלה גלייבר, מנהלת בית גיל הזהב ורד עמיגור: "כולם התרשמו מהמעשה היפה והאציל שלהם".