רחובות מארבע הקריות נכללים השנה, לראשונה, ברשימת 31 ערים בישראל בהן הוגדרו רחובות אדומים, על פי מספר התאונות לאורכן. אם בשנה שעברה נכללו ברשימה שתי ערים, קרית ים וקרית ביאליק, הרי שהשנה נוספו לאותה רשימה לא מחמיאה גם קרית אתא וקרית מוצקין - כך עולה מנתונים שפירסמה עמותת 'אור ירוק'.
מנתוני העמותה עולה כי לקרית ים יש שני נציגים ברשימה: רחוב ירושלים, בו נרשמו 157 תאונות בשנת 2016, ורחוב משה שרת, בו נרשמו 38 תאונות דרכים. גם רח' דרך עכו, בקטע השייך לקרית ביאליק, נכלל ברשימה, עם 79 תאונות. המצטרפים החדשים הם רחוב העצמאות בקרית אתא, בו נרשמו בשנה שעברה 34 תאונות, ורחוב בן גוריון בקרית מוצקין, בו נרשמו אשתקד 47 תאונות.
ברשימה מצוינים 161 רחובות אדומים מרובי תאונות, שסומנו על ידי משטרת ישראל ב-31 ערים ברחבי ישראל. כל רחוב קיבל גם ציון משוקלל, המתבסס על מספר תאונות הדרכים וחומרתן (תאונה חמורה קיבלה ציון גבוה יותר מתאונה קלה, תאונה בשנת 2016 דורגה גבוה יותר מתאונה שאירעה בשנת 2015). הרחובות שנכנסו לרשימה ענו על לפחות אחד מהקריטריונים הבאים: לפחות שלוש תאונות חמורות בשנת 2016, סך הכל 10 תאונות בשנת 2016, ו-45 תאונות בסך הכל בין השנים 2013-2016.
מבחינת המיקום ברשימה הארצית, שדרות ירושלים מוצבות במקום ה-12, דרך עכו במקום ה-29, רחוב העצמאות במקום ה-130, רחוב בן גוריון מקום 139 ורחוב משה שרת במקום ה-153.
מנכ"ל עמותת אור ירוק, שמואל אבואב: "הרחובות האדומים והמדממים גובים את חייהם של עשרות בני אדם בכל שנה בתאונות מיותרות, שניתן היה למנוע. ראשי הערים לא יכולים לשבת בחיבוק ידיים ולחכות להרוג הבא, ולכן חייבים לאתר את הכשלים הבטיחותיים באותם רחובות אדומים ולתקנם. במקביל. חייבים להוסיף 300 ניידות ו-300 שוטרים לאגף התנועה במשטרה. נהג שרואה ניידת משטרה, מטבע הדברים מוריד את הרגל מהגז, לא מסמס ונוהג רגוע יותר".
על פי בדיקה של עמותת אור ירוק, בשנת 2016 נהרגו 41 בני אדם ברחובות שהוגדרו על ידי המשטרה כרחובות אדומים, רובם המכריע נהרגו באותם רחובות אדומים שחוזרים על עצמם בכל שנה. הסיבות לתאונות הדרכים באותם רחובות אדומים הם אי מתן זכות קדימה להולכי רגל, אי ציות לרמזור אדום ועוד.