ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, זכה ברוב ברור בבחירות לעיריית קרית ביאליק מול חמישה מועמדים, כבר בסיבוב הראשון ומימש חלום של 20 שנה. היו לו הרבה שנים להתכונן לרגע הזה. וגם להבטיח הבטחות ולתכנן תוכניות.
דוקורסקי הבטיח לפני כניסתו לתפקיד לשפר את חזות העיר, להשקיע בחינוך, לקדם את התרבות, לקצר את אורכה של ישיבת מועצת העיר ולהעניק הטבה לזוגות צעירים שזה עתה נישאו – פטור בשנה הראשונה לנישואיהם מתשלום ארנונה.
מבחינת חזות העיר הישגיה של העירייה ניכרים בשטח. בתוך שנה נראה שינוי משמעותי בעיר. גינות המבוססות על גינון יבש נטעו במספר מקומות בולטים, ארונות סעף נצבעו, אכיפת צואת הכלבים תוגברה, הוכנס לשירות הקקנוע לאיסוף צואה כמו גם רכב טיאוט בעלות של 750 אלף שקל.
משמרותיהם של עובדי מחלקת הניקיון תוגברו, ברחוב גיורא בצור שלום מושקעים 4.5 מיליון שקל, סימוני מעברי החצייה והכבישים חודשו, הוקמו מיזמים אקולוגיים ובהם גינת צבים וגינת כלי נגינה. כמו כן, הושלמה הקמתו של פארק אסתר בעלות של כשני מיליון שקל.
דוקורסקי הבטיח לקדם את התרבות. תוך כמה חודשים לאחר כניסתו הוכנסה לעיר חברת המתנ"סים האמונה על כל הנושא, ובית כץ המיתולוגי שהיה סגור שנים נפתח.
בימי כהונתו של ראש העיר לשעבר, רפי ורטהיים ישיבות מועצת העיר ארכו לפחות חמש שעות. זכורה פעם אחת יוצאת דופן שהחברים נשארו עד אחרי 03:00 לפנות בוקר.
עם כניסתו הבטיח דוקורסקי שהתענוג המפוקפק יסתיים. ואכן כיום אורכן של הישיבות נע בין שעה לשעה וחצי.
הבטחה שלא קוימה היא שנוגעת לזוגות הצעירים. לפני היבחרו הבטיח דוקורסקי שזוגות צעירים שנישאו ייהנו מפטור בארנונה בשנה הראשונה לנישואים. הבטחה זו טרם מומשה.
בעירייה אמרו כי צו הארנונה של 2009 אושר בשלהי כהונתו של ורטהיים וכי הייתה החלטה של משרד הפנים וההסתדרות שאין לערוך שינויים בצווי ארנונה של הרשויות המקומיות לשנת 2009.
לגבי 2010 נמסר כי הם נמצאים בדיונים מול משרד הפנים וההבטחה תקוים.