בני זוג מקרית חיים הורים לפעוטות, נעצרו אמש (ב) בחשד לייבוא 9 קילו קוקאין מדרום אמריקה ששוויים יותר מ-4 מיליון שקל. האישה שעובדת בחברת תקשורת גדולה שוחררה היום (ג) על ידי בית המשפט למעצר בית בין היתר בשל היותה חולת קורונה. המשטרה הגישה ערעור על ההחלטה. מעצרו של בעלה הוארך בחמישה ימים.
2 צפייה בגלריה
קוקאין
קוקאין
קוקאין
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
קראו עוד >>
בחודשים האחרונים התנהלה ביחידה המרכזית של מחוז חוף בחקירה סמויה בעקבות דיווח של רשויות המכס על חבילה חשודה שמקורה במדינה בדרום אמריקה ומכילה סמים מסוכנים. בתום איסוף הראיות הנדרשות, עברה החקירה לשלב הגלוי, כאשר בלשי ימ"ר חוף עצרו את שני החשודים בחשד לייבוא הסמים, קשירת קשר לביצוע פשע והחזקת סמים.
החשודים, הינם בני זוג המתגוררים מקרית חיים הבעל בן 34 והאישה בת 34, הורים לשני פעוטות. היום (ג') נערך דיון בעניינם בבית משפט השלום בחיפה לאחר שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בעשרה ימים. במהלך הדיון של החשודה, העובדת בחברת תקשורת גדולה מזה שנים, טענה המשטרה שבנוסף לקוקאין נתפסו בבית גם סמים מסוג גראס. כמו כן טענו שקיימת סתירה בין הגרסה שמסרה לארועים לבין הראיות.
מנגד טען בא כוחה, עו"ד רועי קרן, כי אין לה קשר לדברים וביקש לשחררה. "מדובר בעצורה שעובדת 15 שנה בחברת תקשורת, מכירה 6 שנים את בעלה ומעולם לא הסכימה שיעסוק בכל פעילות פלילית כזו או אחרת. יש להם שני ילדים קטנים, הבת חלתה ביום שני בקורונה ומאז לא יצאה מהבית היא בבידוד עם הילדה, התברר אתמול שהיא גם חולה", אמר קרן בדיון.
2 צפייה בגלריה
עו"ד רועי קרן
עו"ד רועי קרן
עו"ד רועי קרן
(צילום פרטי)
"הילדים קשורים אליה בחבל הטבור, הם בטראומה, הם חולים, מבקש לשחרר אותה להיות עם הילדים, היא גם חולה, בעלה נכנס עם החבילה היו דפיקות והגיעה המשטרה. היא לא ישנה כל הלילה, לא אוכלת, רוצה את הילדים שלה, היא מתחייבת לא להיות בקשר עם אף אחד, היא השתחררה מקבע ב-8200. לא הספיקה להחליף מילה לפני שהשוטרים באו".
השופטת בכירה, אורית קנטור קיבלה את הטענות ושחררה אותה למעצר בית למשך חמישה ימים, בין היתר עקב היותה חולת קורונה. "עיינתי בתיק החקירה והגם שאינני משוכנעת כי החשודה תמימה לחלוטין, עדיין אין בראיות שהוצגו לי כדי להוות את היסוד הסביר לחשד המצדיק את הארכת מעצרה במיוחד בנסיבות בהן היא חולה מאומתת במחלת הקורונה, מטופלת בשני ילדים קטנים ומטבע הדברים איש לא יכול להחליף אותה שכן כל בני המשפחה שוהים בבידוד", כתבה קנטור.
מעצרו של הבעל כאמור, הוארך בהסכמה למשך חמישה ימים. במקביל הגישה המשטרה ערעור על ההחלטה לשחרר את רעייתו שיתברר בהמשך היום.
החקירה נמשכת.
פורסם לראשונה: 16:29, 14.09.21